Zafer işaretini izci selamı sandı
Bahçeli Osmaniye'de katıldığı spor tesisi açılışında kendisine Türk Bayrağı veren izcilere 3 parmağın yan yana getirilmesiyle yapılan izci işaretinin yerine yanlışlıkla zafer işareti yaptı.
GÜNDEM , 07 Nisan 2013 Pazar, 11:12
Zafer işaretini izci selamı sandı

Osmaniye’de akşam yemeğinde partilileriyle bir araya gelen MHP Lideri Devlet Bahçeli, hükümetin akil adamlar listesindeki sanatçıları eleştirdi.

Özellikle Hülya Koçyiğit ve Orhan Gencebay’ı eleştiren Bahçeli şöyle konuştu: "Kendisine yandaşlık yapan beslemeleri toplamış. Köşe yazarı, bilim insanı, topluma bu yanlışları kabul ettirecek sesi güzel insanlar ve artisler. Topluyor Dolmabahçe Sarayı’na, diyor ki, ‘Aramızda Tatar Ramazan filmiyle gönülleri kat eden ve şu cümleyi de söyleyen biri var’ diyor. Tatar Ramazan hayali bir film. Eğer Türkiye’de bir hayali filmi tekrar çevirmek istiyorsan, onu oynayan Kadir İnanır’dan başkasını da bulamazsın zaten. Bir tanesi var hanımefendi, Türk sinemasının 5 hanımefendisinden birisi. Filmlerini zevkle seyretmiş, Susuz Yaz filmi ile Türkiye’ye, Berlin’de ödül kazandırmış, bu hanımefendi.

Bu sinema sahasındaki başarısını istismar ederek topluma, takdim ediyor. Bunların filmleri Osmaniye’de de oynamıştır. Osmaniye’de hangi sinemamız varsa, oralara bunlar gelirdi. Filmlerini seyredenler, çıkarken elinde bir mendille çıkardı. Neymiş Hülya Koçyiğit hangi rolü oynuyorsa, onun haline acımış üzülmüş, ‘bu hanımefendiye bu yapılır mı?’, diye ağlayarak çıkmış. Şimdi bu sevgiyi, bu ihaneti meşrulaştırmak için nasıl istismar edersin. Hülya Koçyiğit hanımefendinin Türk sinemasındaki kazanımlarını nereye ne şekilde bir söz vermişsen, bir ihanete nasıl alet edersin. Diğerleri de böyle. Bunlar Türkiye’de barışı ve çözümü anlatacaklar. İçinde bir tanesi var. Sesi güzel, besteleri güzel. Osmaniye’ye de geldi. Sayın Orhan Bey, çok güzel bestelerin var. ‘Bir teselli ver’i Recep Tayyip Erdoğan için söyleyip, çalacaksın. Ama sana soruyorum. Bu 'PKK’ nedir, P neyi kasteder. K, neyi kasteder. 2’inci K, neyi kasteder. 'Gel de bunu anlat’ dediğinde, Orhan Gencebay neyi anlatacak. Değerli arkadaşlarım bu gerçekleri kavramak lazım. Bu gidişat hayra alamet değil."

’ÇÖZÜM SÜRECİ İHANETTİR’

Bahçeli, çözüm sürecinin ihanet olduğunu belirterek şöyle devam etti:
 "Çözüm ve barış bir ihanet projesidir. Emeklinin, çiftçinin durumu unutuldu, bütün mesele demokratik açılım zırvası. Bu zırvanın özü siyasallaşmış PKK’nın bütün amaçlarına ulaşabilecek bir stratejisinin ortaya konmasıdır. Ona bu stratejiyi koyduran okyanus ötesi. Gavur Dağı’ndan sesleniyorum, ‘Sayın Başbakan, bu çözümden neyi anlıyorsun, barıştan neyi kastediyorsun, İmralı senden neyi istedi, sen neyi veriyorsun. Bunu kim soruyorsa, bunlar barış istemiyor, ‘bunlar kafatasçı, ırkçı’ diyor milliyetçilere hakaret ediyor. Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alma şerefsizliğini ortaya koyuyor. Gerçek bu. Ama biz soruyoruz şimdi, gel bunları anlat."

BAHÇELİ'DEN ZAFER İŞARETİ!

Devlet Bahçeli konuşmasının ardından partilileriyle birlikte fotoğraf çektirdi. Bahçeli, Osmaniye'de Samet Aybaba'nın adını taşıyan spor tesisinin açılışına katıldı. Bahçeli burada kendisine Türk Bayrağı veren izcilere 3 parmağın yan yana getirilmesiyle yapılan izci işaretinin yerine yanlışlıkla zafer işareti yaptı.


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR