Zorlu bir atmosfere çıkacağız
Kups Kuopio Teknik Direktörü Esa Pekonen, karşılarında çok güçlü bir Bursaspor'un olacağını belirterek, "Eğer tur atlamayı başarırsak, küçük bir Fin takımı için büyük bir zafer olabilir" dedi.
BURSASPOR , 08 Ağustos 2012 Çarşamba, 10:09
Zorlu bir atmosfere çıkacağız

Erdinç SÜLÜN

 

Bursaspor'un UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda ilk maçta 1-0 yenildiği Finlandiya'nın Kups Kuopio takımı rövanş maçı için dün Bursa'ya gelerek Baia Otel'de kampa girdi. Finlandiya temsilcisinin teknik direktörü Esa Pekonen, zorlu bir atmosfere çıkacaklarını bildiklerini belirterek "Bursaspor çok iyi bir takım. İlk maçta aldıkları yenilgi nedeniyle karşımıza daha hırslı çıkacaklar. Ne kadar iyi defans yapsak da işimizin zor olacağını biliyoruz. İyi savaşmalı ve mücadele etmeliyiz. Ateşli bir taraftar topluluğunun önüne çıkacağımızı biliyoruz. Bir gol bulabilirsek, tur şansımızın artacağını düşünüyorum. Kişisel önlem almayacağız. Karşımızda çok iyi komple bir takım var.Turu geçersek küçük bir Fin takımı için büyük bir zafer olacak" diye konuştu.

 

Forsell 6 ayda kendini kanıtlar

Esa Pekonen, Bursaspor'un Finlandiyalı yeni transferi Forsell ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Pekonen, şunları söyledi: "Forsell çok iyi bir takıma transfer oldu. Çok teknik bir oyuncu. Fizik kondisyonunu geliştirirse ileride büyük futbolcu olacaktır. Bursaspor'da ilk onbire girmesi için zamana ihtiyacı olacak. 6 ay gibi bir sürede kendisini kanıtlayacağını düşünüyorum."

 

Attığım golde şanslıydık
İlk maçtaki tek golün sahibi Sander Puri, kariyerindeki en önemli gollerden birine imza attığını belirterek, ikinci maçta da şansın yanında olmaları halinde tur atlayabileceklerini söyledi. Puri, "İlk maçta iyi oynadık ve sahadan avantajlı skorla ayrıldık. Attığım golde şanslıydık ama bizim için anlamı çok büyük bir gol oldu. Umarım aynısını yine yaparız. Zor bir atmosfere çıkacağız. İyi mücadele edip turu geçmek istiyoruz" dedi.

 

 

Batalla ve Pinto'ya dikkat etmeliyiz
Kups Kuopio Kulübü Başkanı Jarmo Heiskanen, çok güçlü bir takım karşısına çıkacaklarını belirterek, ilk maçtaki skora güvenmediklerini, Bursa'da sürpriz arayacaklarını söyledi. Başkan Heiskanen, "İyi defans yapmalıyız. Tamamen kapanırsak da işimiz zor olur. Batalla ve Pinto'ya dikkat etmeliyiz. İlk maçta şanslıydık. Rövanş maçında rakibimizle savaşabilirsek istediğimiz sonucu alabiliriz"  ifadelerini kullandı.

 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR