Hava Durumu

Bursa Büyükşehir'den "Kur’an Kursları kapatıldı" iddiasına yalanlama!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, bazı dijital mecralarda yayımlanan, "Belediyeler Halk Eğitim Merkezleri'ndeki Kur'an Kursları'nı kapatıyor" şeklindeki iddiaların asılsız olduğunu duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 16.04.2024 13:35
Haber Güncellenme Tarihi: 16.04.2024 13:47
Kaynak: Sosyal Medya
Bursa Büyükşehir'den "Kur’an Kursları kapatıldı" iddiasına yalanlama!

31 Mart Yerel Seçimleri'nde CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmasının ardından sosyal medyada algı operasyonuna girişen troller çirkin bir iftira kampanyası başlattı.

Bursa'da Halk Eğitim Merkezleri'nde Kur'an Kursları kapatılıyor iddiası sonrası Bursa Büyükşehir'den açıklama geldi.

Bursa Büyükşehir’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

222 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu, 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu çerçevesinde,11.04.2018 Tarih ve 30388 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Yönetmeliği kapsamında; hayat boyu öğrenme faaliyetleri "Halk Eğitim Merkezleri" bünyesinde yürütülmektedir. "Halk Eğitim Merkezlerinin faaliyetlerini denetlemek ve denetim sonuçlarını değerlendirmek Milli Eğitim Bakanlığı'na aittir. Ayrıca bu merkezlerde bir eğitim-öğretim yılı boyunca açılacak kurslar Valilikler tarafından Bakanlığa iletilmektedir. 

Bu kapsamda; "Halk Eğitim Merkezleri" bünyesinde faaliyet gösteren "Kur'an Kursları"nı açma ve kapama yetkisi Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin görev, yetki ve sorumluluk alanında değildir. 
Bazı dijital mecralarda yayımlanan "Belediyeler Halk Eğitim Merkezleri'ndeki Kur'an Kursları'nı kapatıyor." şeklinde yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Kaynak: Sosyal Medya

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.