Hava Durumu
mobmenu

Son Dakika

  Bursa'da inşaat sektörüne güç katacak güç birliği

  İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, İnşaat Müteahhitleri Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (İMSİAD) Yönetimini ziyaret etti.

  Haber Giriş Tarihi: 21.11.2023 14:27
  Haber Güncellenme Tarihi: 21.11.2023 14:27
  Kaynak: Bülten
  Bursa'da inşaat sektörüne güç katacak güç birliği

  İMSİAD Dernek merkezinde gerçekleşen ziyaretten dolayı mutluluğunu dile getiren İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Demir, İMKON Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tellioğlu'na çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

  Türkiye ve Bursa ekonomisinin önemli yapıtaşlarından olan inşaat sektörüne değer katmak için çeşitli çalışma ve projelere imza attıklarını anlatan Şeref Demir, inşaat sektörünün çatı kuruluşlarından olan İMKON ile iş ve fikir birlikleri içerisinde sektör ve ülke ekonomisi adına güzel işlere imza atacaklarına olan inancını dile getirdi.

  İnşaat sektörünün sorunlarını her platformda dile getiren, ülke gündemine oturtan,  çözümler üreten İMKON'un inşaat sektörüne katkıda bulunma konusunda kilit bir noktada olduğunu belirten Şeref Demir, "Konfederasyonun 'kamu yararına' statüsünü kazanması hakikaten takdire şayan. Bununla birlikte inşaat sektörünün, en üst işveren çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde güçlü temsiline vesile oluyorsunuz. Daralan sektörde yaşanan zorluklar, ekonomik belirsizlik, hepsinden önemlisi bu süreci haksız fırsata çeviren, çevirmek isteyen üreticiler ile mücadelede göstermiş olduğunuz gayretten dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır" dedi.

  İMKON Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tellioğlu ise bir çok sektörde öncü yapısıyla Türkiye'nin en önemli şehirlerinden olan Bursa'nın inşaat sektöründeki konumuyla da ekonominin lokomotiflerinden biri olduğuna işaret etti. Sektöre, Bursa'ya ve Türkiye ekonomisine değer katmak için çalışan İMSİAD Yönetimi'ne teşekkür eden Tellioğlu, "Ortak çalışma ve projelerimizle sektör temsilcilerimizin sorunlarına çareler üreteceğimize, sektörümüzü hak ettiği gibi her alanda güçlendirerek, ülkemize daha fazla katkı sunacağımıza olan inancımız tamdır" ifadelerini kullandı.            

                

  Kaynak: Bülten

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.