Hava Durumu

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü açıkladı: O plajda sakın suya girmeyin!

İl Sağlık Müdürlüğü, Bursa'daki bir plajın su kalitesinin girilemeyecek kadar kötü olduğunu açıkladı. İşte yüzülmemesi gereken o plaj...

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2024 14:01
Haber Güncellenme Tarihi: 09.07.2024 14:01
Kaynak: Tulga Aykaç
Bursa İl Sağlık Müdürlüğü açıkladı: O plajda sakın suya girmeyin!

Bursa'nın Mudanya, Gemlik ve Karacabey ilçelerinin Marmara Denizi'ndeki kıyıları ile İznik Gölü kıyısındaki plajlarda gerçekleştirilen ölçümlerde, biri hariç tüm noktalarda suya girilebileceği belirlendi.

İl Sağlık Müdürlüğünün haziran ayı ikinci tur "Yüzme Suyu Kirliliği İzleme Formu" verilerine göre, Marmara Denizi'ne kıyısı bulunan Mudanya'da 9, Gemlik'te 8, Karacabey'de 3 ve İznik Gölü kıyısında 4 olmak üzere 24 plajda ölçüm yapıldı.

100 mililitrede bulunan bakteri sayısının "kılavuz değer" ve zorunlu değer" şeklinde değerlendirildiği ölçümlerde, biri hariç parametrelerin tüm plajların referans değerler aralığında olduğu saptandı.

Mudanya'daki Altıntaş, Burgaz Altınkum, Burgaz,  Kumyaka, Zeytinbağı, Büyükşehir Belediyesi Eşkel, Büyükşehir Belediyesi Eğerce ve Büyükşehir Belediyesi Mesudiye halk plajlarında, Gemlik'teki Narlı, Büyükkumla, Büyükşehir Belediyesi Küçükkumla, Gemsaz, Büyükşehir Belediyesi Kumsaz halk plajları, Karacaali Gençlik Kampı, Hasanağa Kadınlar Plajı ve Büyükşehir Belediyesi Kurşunlu Kadınlar Plajı'nda, Karacabey'deki Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu halk plajlarında "iyi kalite su" tespit edildi. Coşkunöz ve Kumyaka plajları ise orta kalite su olarak ölçüldü.

"KÖTÜ KALİTE" ÇIKTI

İznik Gölü kıyısında yer alan Göllüce ve İnciraltı halk plajları ile Darka Tatil Köyü'nün plajlarında suyun "iyi kalite", Orhangazi Halk Plajı'nın suyunun ise "kötü kalite" olduğu anlaşıldı.

Kaynak: Tulga Aykaç

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.