Hava Durumu

Bursa Kestel Belediyesi'nden dev arsa satışı! 55 milyon lira muhammen bedel...

Bursa Kestel Belediyesi, Vani Mehmet Mahallesi'nde bulunan 1 arsayı toplamda 55 milyon lira muhammen bedelle satma kararı aldı.

Haber Giriş Tarihi: 24.04.2024 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 24.04.2024 11:31
Kaynak: bursahakimiyet.com.tr
Bursa Kestel Belediyesi'nden dev arsa satışı! 55 milyon lira muhammen bedel...

Bursa Kestel Belediye Başkanlığı tarafından alınan karar sonrasında bir arsanın satışı konusunda ilan yayımlandı.

Kestel Belediyesi Vani Mehmet Mahallesi'nde bulunan arsayı toplamda 55 milyon TL muhammen bedelle satmayı planlıyor.

ARSANIN KONUMU: Vani Mehmet Mahahallesi 325 ada 244 parselde bulunan arsa 7.218,33 m2

MUHAMMEN BEDELİ: 55 milyon lira

GEÇİCİ TEMİNAT BEDELİ: 1 milyon 650 bin lira

İHALE ŞARTLARI

1-İhale 15/05/2024 Çarşamba günü saat: 10.30 Kale Mahallesi Cuma Caddesi No: 1 Kestel /BURSA adresindeki Belediye Hizmet Binasında ENCÜMEN salonunda toplanacak Belediye Encümeni'nce yapılacaktır.

2-İhale suretiyle satışı yapılacak taşınmaz satış şartnamesi her gün çalışma saatleri içerisinde Kale Mahallesi Cuma Caddesi No: 1 Kestel /BURSA adresindeki Belediyemiz hizmet binasında bulunan Destek Hizmetler Müdürlüğünden görülebilir veya satın alınabilir.

3-İstekliler, ihaleye girebilmek için ihale şartnamesinde isteklilerde aranan şartları sağlamak zorundadır. Şartnameye uygun olmayan veya şartname hükümleri dışında şartlar ihtiva eden teklifler geçersiz sayılacaktır. İstekliler ihale şartnamesinde istenilen evrakları teklif dosyasında sunacaklardır.

4-İhaleye iştirak edecek olanlar 1.500,00 TL bedel karşılığında şartname almak zorundadırlar.

5-İhale dosyalarını en geç ihale günü saat 10.00'a kadar Kale Mahallesi Cuma Caddesi No: 1 Kestel /BURSA adresindeki Belediye hizmet binasında bulunan Destek Hizmetler Müdürlüğüne verilmesi şarttır. Bu saatten sonra verilecek ihale dosyaları veya herhangi bir nedenle oluşacak gecikmeler dikkate alınmaz.

6-Satış şartnamelerinde belirtilen hususlarla taşınmazlara ait dosyadaki şartları alıcılar aynen kabul etmiş sayılır. İhalenin kesinleşmesinden sonra ihale uhdesinde kalanlar, satış şartnamesine aykırı bir talepte bulunamazlar.

7-Satıştan mütevellit bütün vergi, resmi harç, gazete ilan giderleri, tapu harçları, alım satım giderleri gibi ödenmesi gereken her türlü giderler alıcıya ait olup, alıcı tarafından kanuni süresinde ödenecektir.

8-İhale Komisyonu (ENCÜMEN) gerekçesini karar içeriğinde belirtmek koşulu ile ihaleleri yapıp yapmamakta serbesttir. ENCÜMEN’ce uygun görülerek karara bağlanan ihale kararı ise; İta Amiri’nin ONAY’ını takiben geçerlilik kazanacağı gibi, İta Amiri’nin ihaleyi onaylamaması halinde, iştirakçi idareye karşı herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.

9-İş bu ihale ilanı genel bilgi mahiyetinde olup, satışlarda ihale şartnamesi hükümleri uygulanacaktır.

         İdare, İhaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
         Telgrafla müracaat ve postada meydana gelecek gecikmeler kabul edilmez.

Kaynak: bursahakimiyet.com.tr

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.