Hava Durumu

BURULAŞ bir bir duyurdu: Bursa'da çok sayıda otobüsün güzergahı değişiyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Kurulu, çok sayıda otobüs hattının güzergahında değişiklik yapılması için karar aldı. İşte güzergahı değişecek o hatlar...

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 09:16
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 09:16
Kaynak: İsmail Karaduman
BURULAŞ bir bir duyurdu: Bursa'da çok sayıda otobüsün güzergahı değişiyor!

UKOME Kurulu, 31 Mayıs Cuma günü Bursa ulaşımının gündemindeki konuları görüşmek üzere toplandı.

Toplantıda 16/İ, 19/A, 112/A, D/3, 3/M-U, 2/C, D/17, H/1 ve B/2-A nolu otobüs hatlarının güzergahlarının rezive edilmesi için gelep talepler görüşüldü.

BURULAŞ'ın 16/İ, 19/A, 112/A, D/3, 3/M-U, 2/C, D/17, H/1 ve B/2-A  hatlarında güzergah revizyonu yapılması talepleri kabul edildi. 

Toplantı sonucunda  B/2-A  hattında toplu taşıma hizmeti veren araçların Salı ve Cuma günleri Karaca Caddesinde pazar kurulması sebebiyle 2. Adalet Caddesi'ni kullanmaları ve UKOME Kurulu'nun 01/03/2024 tarih ve 44 Sayılı kararı ile alınan Nilüfer ilçesi, Fethiye Mahallesi, Uluda Caddesi'nin , Top Sahası Caddesi ile Pazar Sokak arasındak alan kesimde krokide belirtildiği şekilde yön düzenlenmesi yapılması kararının toplu taşıma hariç olarak düzenlenmesinin uygun olduğuna, oy birliği ile karar verildi.

İşte UKOME'nin duyurduğu güzergah değişiklikleri...

Uygun bulunan kararlar için; Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğü ve Osmangazi Belediye Başkanlığı temsilcilerinden alt komisyon oluşturulmasına, konu ile ilgili hazırlanan raporun bir sonraki UKOME Kurulu'nda görüşülmesine karar verildi.

İşte alınan karar sonucu söz konusu hatların yeni güzergahları...

Kaynak: İsmail Karaduman

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.