Hava Durumu

Bursaspor'un benzinliği yarı fiyatına satıldı! Kulüpten açıklama geldi

Bursaspor'un icralık olan benzinliği ikinci kez çıktığı açık artırmada belirlenen muhammen bedelin yarı fiyatına satıldı. İşte benzinliğe verilen teklif ve açık artırmayı kazanan o isim...

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 12:40
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 23:04
Kaynak: İsmail Karaduman
Bursaspor'un benzinliği yarı fiyatına satıldı! Kulüpten açıklama geldi

Ekonomik olarak zor günler geçiren Yeşil Beyazlı kulübün Soğanlı Mahallesi'ndeki icralık akaryakıt istasyonu ikinci kez açık artırmaya çıktı.

Bursa 3. Genel İcra Dairesi'nin satışa çıkardığı 3338 ada 3 parselde bulunan benzinlik, tek teklifi sunan alıcıya satıldı.

BENZİNLİĞİN YENİ SAHİBİ BELLİ OLDU

Bilirkişi tarafından 140 milyon TL muhammen bedel biçilen benzinlik 84 milyon 288 bin TL'ye el değiştirdi.

Açık artırmayı, Ettat Et Ürünleri İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi adına ihaleye katılan Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi Genel Sekreter Harun Yıldırım kazandı.

Bursaspor'a ait dükkanlar ise önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek ihalelerle satılacak.

BURSASPOR'DAN SATIŞLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Bursaspor Kulübü'nden yapılan açıklama şöyle,

"Değerli Bursaspor Camiası, tüm kamuoyu tarafından bilindiği üzere, mülkiyeti kulübümüze ait olan Osmangazi ilçe sınırları içerisindeki 3338 ada 3 parselde bulunan akaryakıt istasyonu (ilgili taşınmazın sadece akaryakıt istasyonu olarak işletilen kısmı) Bursa 3. İcra Dairesi'nin 2019/9512 sayılı dosyasından elektronik ihale vasıtası ile satışa sunulmuştu. Daha önce de açıkladığımız üzere, 05/06/2024 tarihinde kulübümüz tarafından ihaleye girilmesi hususunda tüm medya kanalları ile davet yapılmış olmasına rağmen hiçbir teklif verilmemiştir. Akabinde yasal mevzuat gereği ikinci kez ihaleye çıkılmış ve yine hiçbir teklif gelmemiştir. Tüm bunların ardından Başkanımız Enes Çelik' in ricası ile Genel Sekreterimiz Harun Yıldırım'ın ortağı bulunduğu Ettat Et Ürünleri İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi, ihaleye son teklif tarihi olan 02/07/2024 tarihinde teklif vermiştir.

İhaleye konu olan yer taşınmazın sadece akaryakıt istasyonu kısmını kapsamaktadır. Bu akaryakıt istasyonunun işletme hakkı ise 2027 yılına kadar Petrol Ofisi'ne ait olup ihaleyi kazanan firmanın bu tarihe kadar hiçbir geliri söz konusu olmayacaktır.

İhaleyi 84.288.000 (SeksenDörtMilyonİkiYüzSeksenSekizBin) Türk Lirası (vergiler dahil) bedelle kazanan Ettat Et Ürünleri İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ile başkanımızın daha önceki açıklamasında dile getirdiği gibi kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda görüşme gerçekleştirilecektir.

İlgili ihale neticesinde sadece akaryakıt istasyonu kısmı satılmış olup kalan 10 adet bağımsız bölüm ile ilgili satış süreci henüz tamamlanmamıştır. Söz konusu taşınmazdan kulübümüzün elde edebileceği en yüksek geliri sağlamak için görüşmelerimiz devam etmektedir.

Tüm banka hesapları blokeli olan Kulübümüzü yaşatmak adına verdiğimiz mücadelede gerçekleşen olaylarla ilgili tarafımızdan bilgi talep etmeden , eksik bilgi ve bunun doğrultusunda yanlış yorumlarla kamuoyunu manipüle etme çabasında olanları doğru ve tam bilgiyi öğrenebilmeleri için kulübümüzle iletişime geçmeye davet ediyoruz. Bilgi eksikliğinden kaynaklandığına inandığımız yanlış haberlerin bundan sonraki seyrinin camiamızın tüm bileşenleri ile takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz."

Kaynak: İsmail Karaduman

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.