146 avukat hakkında gözaltı kararı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün avukat yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında örgütün şifreli yazışma programı Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 146 avukat hakkında gözaltı kararı verildi. Eş zamanlı yapılan operasyon kapsamında 78 avukat gözaltına alındı. Bir avukat hakkında ise 1,5 ve bir aylık iki çocuğu olması nedeniyle gözaltı işlemi yapılmadı
GÜNDEM , 14 Haziran 2017 Çarşamba, 13:21
146 avukat hakkında gözaltı kararı

268 AVUKATTA BYLOCK TESPİT EDİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Hasan Yılmaz' tarafından örgütün avukat yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 268 avukatın Bylock kullanıcısı olduğu tespit edildi. FETÖ/PDY avukatlık yapılanması içinde yer aldığı, örgüt mensubu olduğu ve Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen İstanbul Barosu'na kayıtlı 130 avukat ile baroya kayıtlı avukat adına hat kullanıcısı olduğu tespit edilen 16 şüpheli ve Ankara, Kocaeli, Ağrı, Aydın, Bilecik, Muş, Bitlis, Bursa olmak üzere toplam 146 kişi hakkında arama, yakalama ve gözaltı kararı verildi.

"78 AVUKAT GÖZALTINDA"

Karar gereğince eş zamanlı yapılan operasyonda 78 şüpheli yakalandı. Hakkında gözaltı kararı verilen 2 şüphelinin tutuklu olduğu, bir şüphelinin başka bir soruşturma kapsamında gözaltında bulunduğu, 57 şüphelinin ise firar ettiği tespit edildi. Bir şüpheli avukatın ise 1,5 ve bir aylık çocukları olması nedeniyle gözaltı işlemi yapılmadı. 7 şüpheli hakkındaki arama işlemleri ise devam ediyor.

74 AVUKAT HAKKINDA DAHA ÖNCE İŞLEM YAPILDI

268 avukattan 74'ü hakkında aynı soruşturma kapsamında 22'si hakkında başka birim veya il emniyet müdürlüğü tarafından işlem yapılırken 26 şüphelinin firari olduğu tespit edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR