18 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri kaç?
Vaka sayılarındaki artış nedeniyle 18 yaş altı vatandaşlar için önlemler yeniden arttırıldı. 18 yaş ve altı vatandaşlar 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek ancak metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş araçlarla yolculuk yapamayacak.
GÜNDEM , 20 Nisan 2021 Salı, 10:57
18 yaş altı sokağa çıkma yasağı saatleri kaç?

18 yaş altı vatandaşlara yönelik yasaklar kabine toplantısı ardından belirlendi. 18 yaş altı vatandaşlar günde 4 saat boyunca sokağa çıkabilecek. Hafta içi/hafta sonu ayrımı olmaksızın 18 yaş ve altı vatandaşların toplu ulaşım araçlarını kullanmalarına müsaade edilmeyecek.

18 YAŞ ALTI VATANDAŞLAR İÇİN YASAKLAR NELER?

Yayınlanan genelgede şu ifadelere yer verildi;

* Hafta içi günlerde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00-14.00, 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup, bu saat aralıkları dışında sokağa çıkmayacak.

* Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

* Hafta içi/hafta sonu ayrımı olmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımızın şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanmalarına müsaade edilmeyecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR