2 inşaat kazası, 4 ölü
Siirt merkezde inşaatta çalışan 3 İşçiden 2'si hayatını kaybetti, biri ağır yaralandı. Rize'de de bir inşaatta meydana gelen kazada 10 katlı binanın dış yüzeyinde sıva yapan üç işçi, kendilerini taşıyan iskelenin kopması üzerine beton zemine düştüler. Olayda 2 işçi öldü, 1 işçi yaralandı.
GÜNDEM , 06 Ekim 2012 Cumartesi, 17:21
2 inşaat kazası, 4 ölü

Siirt merkez'de Sosyal konutlar civarında bulunan inşaatta çalışan Selahattin Nas (47), Yılmaz Kayar (40) ve Beşir Nas (28) inşaatın 5. katındaki dış cephe giydirme çalışmaları yaptığı sırada yüksekte asılı kalan korkuluk halatının kopması sonucu sert zemine çakıldı. Ağır yaralanan işçilerden biri Siirt devlet Hastanesine, diğeri de özel bir hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen, Selahattin Nas (47), Yılmaz Kayar (40) hayatını kaybederken, Beşir Nas (28) ise ağır yaralı olarak yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, son yıllarda Siirt'te inşaatlarda yaşanan ölüm vakaları vatandaşı tedirgin etmeye başladı.

Rize

Rize’de Atmeydanı Mahallesi’nde akşam saatlerinde meydana gelen olayda yapımı devam etmekte olan bir inşaatın dış yüzeyindeki iskele, taşıyıcı halatların güç motorundan sıyrılması sonucu hızla düşerek beton zemine düştü.

10. katta iskelenin içerisinde sıva yapmakta olan Fatih Mercan (22), Ömer Öztürk (25) ve İslam Aygün (26) iskeleyle birlikte yere düştüler. Ağır yaralanan 3 işçi ambulanslarla Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Fatih Mercan ve Özer Öztürk tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, İslam Aygün’ün ise hayatı tehlikesinin sürdüğü öğrenildi. Görgü şahitleri duydukları bir sesle dışarı çıktıklarını işçileri ağır yaralı olarak yerde yatarken gördüklerini söylediler. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR