2 kardeşi ölüme götüren akıl almaz olay
Antakya'nın Harbiye Beldesi'nde evi terk eden eşi 32 yaşındaki Vedat Taç’ı ikna için kayınvalidesinin evine giden inşaatçı 42 yaşındaki Yusuf Taç, şizofren kayınbiraderi 26 yaşındaki İsmail B. Tarafından tüfekle öldürüldü. Haberi alıp kardeşinin öldüğü eve gitmek için yola çıkan 47 yaşındaki Taç da yolda kazada can verdi.
GÜNDEM , 30 Ağustos 2013 Cuma, 16:53
2 kardeşi ölüme götüren akıl almaz olay

Olay, 28 Ağustos günü Harbiye Beldesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, 3 çocuk annesi Vedat Taç, kendini tatile götürmeyen inşaatçı eşi Yusuf Taç ile tartışıp evi terk etti. Genç kadın, çocuklarını da yanına alarak aynı beldenin Esentepe Mahallesi'nde oturan annesinin evine gitti.

Bunun üzerine arkadaşlarının da tavsiyesiyle Yusuf Taç, eşini ve çocuklarını 10 günlük tatile götürmek için plan yaptı, otomobiline otoyol geçişi için HGS kartı aldı. Ardından kayınvalidesinin evine giden Yusuf Taç, eşiyle görüşüp tatil planını anlatırken, şizofren olan kayınbiraderi İsmail B., av tüfeğini alarak Yusuf Taç'a ateş etti. Yusuf Taç, vücuduna isabet eden saçmalarla olay yerinde yaşamını yitirdi.

Tusuf Taç'ın ağabeyi 47 yaşındaki Ferit Taç, olayı öğrenince otomobiliyle kardeşinin vurulduğu eve gelirken yolda traktöre çarptı. Ferit Taç da demir yığınına dönen otomobilinde can verdi. Yusuf ve Ferit Taç kardeşler, Harbiye Mezarlığı'nda toprağa verildi. Taç ailesinin fertleri, Yusuf Taç'ın öldürülmesinde yengesi Vedat Taç ile ailenin diğer fertlerinin de rolü olduğunu, cinayeti şizofren İsmail B.'nin üzerine attıklarını ileri sürdü.

Cinayet suçlamasıyla gözaltına alınan İsmail B. sorgusundan sonra sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR