2 kente birden ateş düştü!
Irak'ın kuzeyinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Musa Sayan ve Uzman Çavuş Mehmet Türken'in acı haberleri ailelerine ulaştı.
GÜNDEM , 22 Mayıs 2018 Salı, 10:18
2 kente birden ateş düştü!

Mersin'e şehit ateşi düştü

Uzman Çavuş Musa Sayan'ın şehit olduğu haberini, Tarsus ilçesi Sayköyü Mahallesi'nde oturan annesi Elif ve babası Cumali Sayan'a, Kaymakam Yüksel Ünal ve Belediye Başkanı Şevket Can, sağlık ekibi eşliğinde verdi.

Haberi alan Sayan çifti, gözyaşlarına boğuldu. Şehit Musa Sayan'ın baba ocağına Türk bayrakları asıldı. Sayan ailesinin evi, taziyeye gelen yakınları ve komşularıyla doldu.

Evli ve 6 aylık bir bebeği olan şehit Uzman Çavuş Musa Sayan'ın bir kardeşinin de Balıkesir'de uzman onbaşı olarak görev yaptığı belirtildi.

Şehit Sayan'ın cenazesi, bugün Ulu Cami'de düzenlenecek törenin ardından Tarsus Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Uzman Çavuş Mehmet Türken'in acı haberi Kırıkkale'ye ulaştı

Irak'ın kuzeyinde sürdürülen operasyonda Türk Silahlı Kuvvetler unsurları ile bir grup bölücü terör örgütü mensupları arasında çatışma çıktı. Çatışmada şehit olan askerlerden Uzman Çavuş Mehmet Türken'in Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde oturan Hatice-Yaşar Türken çiftine acı haber askeri heyet tarafından verildi.

Çocuklarının şehadet haberini alan Türken çifti, rahatsızlandı. Sinir krizi geçirdiği belirlenen Hatice-Yaşar Türken çifti, eve gelen sağlık ekibinin yaptığı ilk müdahalenin ardından Keskin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bu arada şehit haberini alan yakınları ve komşuları Türken çiftinin evine taziyeye geldi. Eve ve mahalleye Türk bayrakları asıldı.

Evli ve ikiz çocuk babası olan şehit Uzman Çavuş Mehmet Türken'in, öğlen kılınacak namazdan sonra Keskin İlçe Mezarlığı'nda defnedileceği belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR