6 gündür kapalı olan yol ulaşıma açıldı
PKK'lılar tarafından yakılan araçlar nedeniyle 6 gündür kapalı olan Tunceli - Erzincan Karayolu, yapılan çalışmanın ardından saat 18.00 itibariyle ulaşıma açıldı.
GÜNDEM , 05 Ağustos 2015 Çarşamba, 18:42
6 gündür kapalı olan yol ulaşıma açıldı
PKK'lılar tarafından 8 araç yakılıp, bomba süsü verilmiş düzenekler kurulması nedeniyle 6 gündür kapalı olan Tunceli-Erzincan yolu, Karayolları ekiplerinin çalışması sonucu trafiğe açıldı. Ekiplerin, bomba süsü verilmiş düzenekleri iş makinaları ile kenara itmesi dikkat çekti. Çalışma sırasında kırsal alanda bulunan PKK'lılar tarafından 3 el uyarı ateşi de açıldı.

DÜZENEKLERDE BOMBA OLMAMASI FACİAYI ÖNLEDİ

Bir grup PKK'lı tarafından, 31 Temmuz'da 8 araç yakılıp, bomba süsü verilmiş düzenekler kurulması nedeniyle ulaşıma kapatılan Tunceli-Erzincan karayolunun açılması için, Karayolları ekiplerince çalışma yapıldı. Ekipler, yanan araçları, iş makinaları ile yol üzerinden kaldırdı. Bunun yanı sıra, bomba süsü verilmiş düzeneklerin ise yine karayolları ekipleri tarafından kepçeyle yolun kenarına itilmesi dikkat çekti. Düzeneklerde bomba olmaması olası bir faciayı engelledi.

PKK'LILARDAN 3 EL UYARI ATEŞİ

Ekiplerin çalışması sırasında kırsal alanda bulunan PKK'lılar tarafından 3 el uyarı ateşi de yapıldı.

Yol, 6 gün aradan sonra ulaşıma açıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR