7 aylıkken evlatlık verilmişti! Öz annesiyle ilgili gerçek...
İngiltere'de 7 aylıkken evlatlık verilen kadın, öz annesinin 13 yaşında tecavüze uğradığını ve bunun kanıtının 'kendisi' olduğunu belirterek dava açtı. Dava kapsamında bir kişi tutuklandı.
DÜNYA , 18 Şubat 2020 Salı, 14:32
7 aylıkken evlatlık verilmişti! Öz annesiyle ilgili gerçek...

Independent'ta yer alan habere göre, 1970'li yıllarda evlatlık verilen 'Vicky' isimli kadın, 18 yaşına geldiğinde öz annesini aramaya başlayınca korkunç bir gerçekle karşılaştı.

Sosyal servis kayıtlarında 'tecavüz vakası sonrası' dünyaya geldiğini öğrenen Vicky, yıllarca verdiği mücadelenin ardından öz annesine kavuşunca hiç tanımadığı 'biyolojik babasından' şikayetçi oldu.

'Ben yürüyen bir suç mahalliyim'

Vicky, "Babamın yıllardır neden ceza almadını düşünüp durdum. Çünkü DNA kanıtı var ve o kanıt benim! Ben yürüyen bir suç mahalliyim ve hepsi dosyalarda yazılı. Elbette insanlar beni ciddiye alacak" diye konuştu.

Genç kadın, annesi polise gitmek istemediği için 'mağdursuz kovuşturma' başvuru yaptı. İngiltere'de 'mağdursuz kovuşturma', bir mağdurun delil vermek istemediği durumlarda kamu yararına açılıyor.

Independent'a konuşan kaynaklar bu kapsamda, olaya ilişkin 73 yaşında bir adamın gözaltına alındığını ancak daha sonra kefaletle serbest bırakıldığını söyledi. Yetkililer Kraliyet Savcılığı'ndan karar beklendiğini belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR