Adliyede güvenlik görevlileri arasında silahlı kavga
İstanbul Kartal'daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda sabah saatlerinde silah sesleri yükseldi. Adliye'de özel güvenlik görevlisi olarak görevli bir kişi, meslektaşını tabanca ile yaraladı. Başsavcılık olayla ilgili açıklama yaptı.
GÜNDEM , 06 Aralık 2018 Perşembe, 13:14
Adliyede güvenlik görevlileri arasında silahlı kavga

Kartal'daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda sabah saat 07.30 sularında meydana gelen olayda, adliyede özel güvenlik görevlisi olarak çalışan iki arkadaş henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesi üzerine özel güvenliklerden T.B. aracındaki tabancasını alarak tartıştığı arkadaşı İ.Ö.'yü tabancayla yaraladı.
Ayağından yaralanan güvenlik görevlisi İ.Ö, diğer arkadaşları tarafından hemen çevredeki hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Olayın yaşandığı iddia edilen yer

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili bir basın açıklaması yayınlayarak şu ifadelere yer verdi:
"06.12.2018 günü saat 07.40 civarında İstanbul Anadolu Adalet Sarayı G Blok civarında silah sesi duyulduğu ve ardından nizamiye önünde duran bir araçtan yaralı vaziyette bir şahsın çıktığı, yapılan araştırma sonucu adliyemizde güvenlik görevlisi olarak çalışan iki şahsın tartıştığının ve araç sahibi olan şahsın diğerini ateşli silahla yaralayıp bölgeden ayrıldığının belirlendiği, Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturma kapsamında şüphelinin kısa sürede yakalanarak gözaltına alındığı, olayda kullanılan silaha da el konulduğu, bu eyleme maruz kalan güvenlik görevlisinin hayati tehlikesinin bulunmadığı, maddi gerçeğin tüm yönleriyle açığa çıkarılması amacıyla gerekli adli işlemlerin titizlikle yapılmaya devam olunduğu hususları, Kamuoyuna ve tüm basın/yayın kuruluşlarına saygıyla duyurulur."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR