Adnan Oktar'ın cinsel istismar sistemi çizgi roman oldu!
İstanbul 30'uncu Ağır Ceza Mahkemesi, 'Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'nün Cinsel İstismar Sistemi'ni 108 sayfalık 'Çizgi roman'a dönüştürmüş. Romanda, 70 kadar mağdurun anlatımları doğrultusunda 'Hale' adlı hayali karakter yaratıldı.
GÜNDEM , 20 Aralık 2020 Pazar, 12:22
Adnan Oktar'ın cinsel istismar sistemi çizgi roman oldu!

2018'de başlatılan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca başlatılan soruşturma doğrultusuna hazırlanan 3 bin 908 sayfalık iddianamede örgütün kurucusu olduğu belirtilen Adnan Oktar'ın 150 yıldan 1365 yıla kadar hapsi isteniyor. Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine göre 'Çizgi roman'da 70 kadar mağdur kadının anlatımları doğrultusunda 'Hale' adlı hayali karakter yaratılmış

Saymaz'ın bahsi geçen köşe yazısı şu şekilde:

"Romanın sunuş yazısında, Oktar ve örgütünün bazı kamu görevlilerince korundukları iddia edilerek, şöyle deniliyor: Kırk yıldır binlerce genç kızı cinsel olarak mağdur etmesine rağmen örgütün silahlı ve korkutucu gücü ve kamu kurum kuruluşlarındaki bazı kirli eller bu korkunç istismar sisteminin ortaya çıkmasını engellemiş, karşısına kimsenin çıkmaya cesaret edemediği örgüt varlığını bugüne dek sürdürmüştür.

"OKTAR'IN KIZ BULMA İMAMI TARAFINDAN HEDEF SEÇİLİYOR"

Romanda, 70 kadar mağdur kızın anlatımları doğrultusunda 'Hale' adlı hayali karakter yaratıldı. Üniversiteli Hale, İstanbul'da ünlü bir AVM'de gezerken, Oktar'ın 'kız bulma imamı' diye suçlanan B.Y. tarafından hedef seçiliyor. Kendisini ajans sahibi olarak tanıtan B.Y., Hale'ye lüks markaların sosyal medyadaki reklam yüzü olmayı öneriyor. Hale, kabul ediyor. B.Y., Hale'yi evine bırakıyor. Bu sırada pahalı arabasını, korumalarını, tabancasını ve torpido gözündeki parasını göstererek, genç kızı etkiliyor. İşleri yüzünden evlenemediğini, Hale'den hoşlandığını söylüyor.

"İSLAM'I DOĞRU YAŞAYAN TOPLULUK OLDUKLARINI ANLATIYOR"

Baş başa yedikleri yemekten sonra B.Y., Hale'yi yalısına götürüyor. Yalıda E.D. ve K.G. adlı arkadaşlarıyla yaşadığını söylüyor. İslam'ı en doğru yaşayan topluluk olduklarını anlatıyor. Dine göre şarap dışındaki içkileri tüketmenin, evlilik öncesi farklı şekilde ilişkiye girmenin helal olduğunu savunuyor. Hale'yi ilişkiye ikna ediyor.

"TOPLU İLİŞKİYE ZORLUYOR"

Birkaç hafta sonra Hale'yi, arkadaşları K.G. ve E.D ile toplu ilişkiye zorluyor. Görüntüleri çekiliyor. Hale ayrılmaya karar verince "Evleneceğiz" diyor. Evliliğe karar vermesi için Oktar'ı ziyaret edeceklerini kaydediyor. Kandilli'deki villada Hale'yi gören Oktar, iltifat edip altın kolye veriyor.

"GÜZEL KIZLARIN OLDUĞU, ŞARKILI TÜRKÜLÜ ORTAMLARIN OLDUĞU CENNETİ OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR"

B.Y., Oktar'ın mehdi olduğunu iddia ediyor. Ardından şöyle diyor: Aslında dinde her şey çok rahat. Abi bunu göstermek için kaliteli ve güzel kızların olduğu, şarkılı türkülü ortamların olduğu cenneti oluşturmaya çalışıyor. Karekod ile mağdurların ifadesine ulaşılıyor

"ONU DOKTOR OLARAK DÜŞÜN, VÜCUDUNA BAKMASI LAZIM"

Evlenmeden önce Hale'nin iç çamaşırsız halde Oktar'ın huzuruna çıkmasını istiyor. "Onu doktor olarak düşün. Vücuduna bakması lazım" diye tembihliyor. Oktar, vücuduna dokunduğu Hale'yi kendisine nikahlıyor"

ADNAN OKTAR'I KİM KORUYOR?

Romanın sunuş yazısında, Oktar ve örgütünün bazı kamu görevlilerince korundukları iddia edilerek, şöyle deniliyor: Kırk yıldır binlerce genç kızı cinsel olarak mağdur etmesine rağmen örgütün silahlı korkutucu gücü ve kamu kurum-kuruluşlarındaki bazı kirli eller bu korkunç istismar sisteminin ortaya çıkmasını engellemiş, karşısına kimsenin çıkmaya cesaret edemediği örgüt varlığını bugüne dek sürdürmüştür.

CİNSEL İSTİSMAR KARİKATÜR OLDU

Adnan Oktar grubuna yönelik görülen davada, şikayetçi avukatı Eser Çömlekçioğlu mağdur ifadelerini esas alarak hazırladığı çizgi roman şeklindeki kitapçığı mahkemeye sundu.

Adnan Oktar Organize Suç Örgütü'ne yönelik görülen davada şikayetçi avukatı olarak görev yaptığını belirten Eser Çömlekçioğlu "Bu dosyada çok sayıda mağdur kadın ifade verdi. Bu ifadelerinde Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'nün kendilerini nasıl kandırdığını, Adnan Oktar'ın müridi olarak bahsedilen erkek üyelerin kendilerini nasıl kandırarak cinsel sömürü sistemine dahil ettiklerini ve daha sonra Adnan Oktar'a götürdüklerini söyledi. Adnan Oktar tarafından kendilerine uygulanan cinsel sömürü düzenini mahkemede anlattılar. Mahkeme huzurunda verilen beyanlar binlerce sayfa sürdü, biz bunların daha rafine hale getirilebilmesi için bir çalışma yaptık, bu çalışmada örgütün yaptığı cinsel sömürü düzenini gerek görsellerle gerek yazılı olarak anlatmaya çalıştık" ifadelerini kullandı.

"AMACIMIZ MAĞDUR KIZLARIN NELER YAŞADIĞINI KAMUOYUNA GÖSTEREBİLMEK"

Söz konusu çalışmada 'Hale' isminde hayali bir karakter oluşturulduğunu söyleyen Avukat Çömlekçioğlu "Bu hayali karakter üzerinden mağdur kızlara nasıl yöntemler izlendiği anlatıldı. Bu kitabın basılması suretiyle devamı da gelecek. Daha sonrasında da neler yaşatıldığı anlatılacak, Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'nün nasıl bir düzeni olduğunu, dosyaya nelerin yansıdığını ve mağdur kızların neler yaşadığını kamuoyuna gösterebilmek amacımızdı. Kitabın mahkeme tarafından yapıldığı, masrafının mahkeme tarafından ödendiği gibi haberler çıktı fakat bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Bu kitap tamamen tarafımızca yapılmıştır. Kamuoyunun, ailelerin ve gençlerin bu veya buna benzer sistemlerin ne kadar büyük tehlike yarattığını, nasıl mağduriyetler oluşturabileceğini göstermek amacıyla yapılmış, bir kitap" şeklinde konuştu.

"BU ŞEKİLDE KIZ, ÖRGÜTÜN SÖMÜRÜ DÜZENİNE DAHİL EDİLİYOR"

Kitabın içeriğinden bahseden Çömlekçioğlu, şunları dile getirdi: "Kitaptaki Hale dosyadaki müştekilerin pek çoğu gibi alışveriş merkezinde gezerken yanına yakışıklı bir erkek şahıs, bir mürit geliyor ve kendisiyle tanışmak istiyor. Yavaş yavaş ısınıyor, arkadaşlarıyla tanışıyor. Cinsel ilişki yaşıyorlar, bir süre sonra arkadaşlarıyla cinsel ilişki yaşaması söyleniyor. Kızın bunu kabul etmemesi üzerine bunu zorla yapıyor, bu sırada başka arkadaşları cinsel ilişki sırasında kızın görüntülerini alıyor. Devamında seni bir büyüğümle, abimle tanıştıracağım bahanesiyle hiç bilmediği, tanımadığı, adını bile duymadığı Adnan Oktar'la tanışma durumunda kalıyor Hale. Adnan Oktar'la da tanıştıktan sonra, Adnan Oktar'ın cinsel saldırılarına maruz kalıyor. Bunların tamamı dosyada mağdurların ifadeleriyle sabit olmuş. Bu şekilde kız örgütün sömürü düzenine dahil edilmiş olunuyor."

"YARGILAMADA SONA GELİNDİ"

Yargılamada sona yaklaşıldığını da kaydeden Çömlekçioğlu "Sanıklar mütalaaya karşı beyanda bulunuyor. Sanık avukatlarının beyanda bulunmasının ardından, sanıklar son sözlerini söyleyecek akabinde de karar verilmesini bekliyoruz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR