Adnan Örnek takımı gördü, ilk yorumu bu oldu: Sabaha kadar uyumadım
Yeşil Beyazlı takımın yeni teknik direktörü Adnan Örnek, çıktığı ilk idman sonrası hayretler içinde kaldığını belirterek, "Takımı görünce sabaha kadar uyumadım. Kırılgan bir takım olmuş. Ben bu tabloyla karşılaşacağımı biliyordum ama düşündüğümden de ötesi çıktı karşıma" dedi.
BURSASPOR , 05 Mayıs 2017 Cuma, 05:00
Adnan Örnek takımı gördü, ilk yorumu bu oldu: Sabaha kadar uyumadım

Barış YALIM'ın haberi

Bursaspor'un yeni teknik direktörü Adnan Örnek, dün antrenman öncesi basın toplantısı düzenledi. Futbolcularla uzun bir görüşme gerçekleştirdiğini söyleyen Örnek, yaptıkları ilk çalışmada yaşadığı şoku da dile getirdi. Takımın antrenmanından memnun kalmadığını dile getiren Örnek, "Dün sabaha kadar uyumadım. Kırılgan bir takım olmuş. Hem antrenmanda hem saha içinde hem saha dışında. Ne yapacağız, kaçacak mıyız buradan? Ben bu tabloyla karşılaşacağımı biliyordum ama düşündüğümden de ötesi çıktı karşıma" şeklinde konuştu.

UYANMANIN VAKTİ GELDİ

Adnan Örnek, kalan 5 maçta takımı ayağa kaldırmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Bu savaşın içinde olmayacak olan varsa kapı açık, gidebilir. Onlara da söyledim aynı şeyi. Popülizm de yapmıyorum. Herkesin problemleri var. Ne yapacağız işi gücü bırakacak mıyız? Tekrar sil baştan devam etmemiz lazım. Duygusal konuşmuş olabilirim ama artık uyanmanın vakti geldi. Ne yapacağız, 5 maçı da rakiplerimize mi hediye edeceğiz? Bu oynasın, bu oynamasın diye bunları mı konuşacağız? Yeter artık. Elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

İNANMAK İSTİYORUM

Adnan Örnek konuşmasında, şu detaylara da değindi:

"Biz sahada, yönetim işinde, taraftar tribünde, bir şekilde bu futbolculara destek olmak zorundayız. Onlar Bursaspor'un futbolcusu. Geldiğimiz nokta bu. Ama bu böyle olmayacak. Her hafta aynı şeyleri mi konuşacağız biz? Ben her hafta böyle bir toplantı yapmak istemiyorum. Bu takımın Rizespor'u yenebilecek kapasitesi var. Bu puanları onlar topladı. Bazı şeyler eksik ama bunları tamamlamak zorundayız. Bunun ilk yolu sahadaki mücadeleden geçiyor. Takımımın bu hafta Rize'de iyi şeyler yapacağına inanmak istiyorum. 3 puanı alabilecek güçteler. Biz onları kısa sürede ayağa kaldırıp, hazırlamak için her şeyi yapacağız."

KAYITSIZ ŞARTSIZ

Bursaspor'daki geleceğine ilişkin sorulan soruya ise Örnek, "Konuşulacak tek konu sahada. 5 maç olur, 15 maç olur, 30 maç olur, 5 sene olur. Onun zamanı değil. Benim yaşayacağım yer yine burası. Ben kayıtsız, şartsız buraya geldim. Onlara da söyledim aynı şeyi.Çocuklar bana sahada bir şeyler göstersinler. Bir mücadele görmek istiyorum. Bana saygı duymak zorundalar. Mutlaka bir takım yapacağım. En iyi takımı sahaya sürmeye çalışacağım. Ben onların o mücadeleyi göstereceğinden eminim. Kazanma hırsını görmem lazım" cevabını verdi.

FUTBOLCULAR SÖZ VERDİ

"Futbolcular kötü gidişatla ilgili sizle bir konuşma yaptı mı?" sorusuna Adnan Örnek, şu yanıtı verdi:

"Batalla ile bir toplantı yaptık. Onların da problemleri var ama sorunların çözüleceğine onlar da inanıyorlar. Ayağa kalkacaklarına söz verdiler. Onlar da üzgünler aslında. Bu taraftara kötü maçlar yaşattıkları için onlar da üzgünler ama üzülmekle olmuyor sadece. Bir aksiyon gösterilmesi lazım. Sahada bir şeyler gösterelim ki insanlar da 'Bunlar farkına varmışlar olayın' desin. Bu savaşın içinde olmayacak olan varsa kapı açık, gidebilir. Onlara da söyledim aynı şeyi. Gerçekten bana savaşan takım lazım. Ben bunu görmeliyim, göremezsem önlemlerini almak için her şeyi yapacağım."

TARAFTAR ONURLU MÜCADELE İSTİYOR

Taraftarların futbolculardan onurlu şekilde mücadele etmelerini istediklerini aktaran Örnek, "Biraz önce futbolcularla konuştum. Onlara bazı şeyler söyledim. Taraftarların Bursasporlu futbolculardan sadece onurlu şekilde mücadele etmelerini istediklerini dile getirdim. 'İnanın bana siz mücadele edin, sahada yüreğinizi ortaya koyun haftaya 40 bin kişi buraya maça gelir' dedim. 'Bu insanlar sizi kayıtsız şartsız seviyor, 10 tane gol yediniz, insanlar hala sizin peşinizde' dedim. İki haftada 10 tane gol yemiş takım. Bu şehrin artık kenetlenmesi lazım. Bu takım ne bu futbolcuların ne benim ne de buradaki yöneticilerin. Bu takım bu şehrin takımı" diye konuştu.

Bursaspor taraftarı Akhisar Belediyespor maçının ikinci yarısında tribünleri boşaltarak takımı protesto ederken, Galatasaray maçında da Yeşil Beyazlı futbolculara sırt çevirerek tepkilerini ortaya koymuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR