AFAD, fırtınanın bilançosunu açıkladı
İstanbul'da dün akşam etkili olan fırtına nedeniyle 3 kişi yaralandı, 18 ilçede 193 çatı uçması, 13 ağaç devrilmesi olayı meydana geldi, 191 araç ile bir halk ekmek büfesi hasar gördü.
GÜNDEM , 09 Şubat 2021 Salı, 12:35
AFAD, fırtınanın bilançosunu açıkladı

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, İstanbul'da etkili olan fırtına nedeniyle yaşanan olumsuzluklarla ilgili açıklama yaptı. AFAD, fırtına nedeniyle birçok ilçede ağaç devrilmesi ve çatılardan parça düşmesi gibi olaylar yaşandığını, bazı araç ve iş yerlerinde zarar oluştuğunu belirtti.

ÇATILAR UÇTU, AĞAÇLAR DEVRİLDİ

Şu ana kadar 18 ilçeden 193 çatı uçması, 13 ağaç devrilmesi, 191 araç hasarı, bir halk ekmek büfesi hasarı bildirildiği ifade edilen açıklamada, 3 vatandaşın da yaralandığı kaydedildi.

Şiddetli rüzgar nedeniyle Beykoz'da çınar ağacı devrildi

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Açıklamada, hasar tespit çalışmalarının devam ettiği, tüm ihbarların ivedilikle değerlendirilerek ekiplerin sevkinin sağlandığı ve gelişmelerin takip edildiği vurgulandı.

Fırtınadan en çok etkilenen ilçelerden biri Bayrampaşa oldu

UÇAN ÇATI, ARACA SAPLANDI

Bayrampaşa'da fırtınada uçan bir binanın çatısı, park halindeki araca saplandı. Sokakta kimsenin olmaması olası bir yaralanmanın önüne geçerken, parçalar itfaiye ekipleri tarafından kaldırıldı.

İşte fırtınaya teslim olan İstanbul'dan fotoğraflar;

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR