AK Parti'den o kitapla ilgili ilk yorum geldi
11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başdanışmanı Ahmet Sever’in önceki gün piyasaya çıkan “Abdullah Gül ile 12 yıl” başlıklı kitabı hakkında ilk açıklama Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan geldi.
GÜNDEM , 15 Haziran 2015 Pazartesi, 10:18
AK Parti'den o kitapla ilgili ilk yorum geldi
Yıldız'ın konuşmasından satırbaşları:

Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan arasında ayrılık oluştuğu intibasını vermektedir bazı cümleler. Ben buna katılmıyorum. Tarihi gerçeklerin bir danışman vasıtası ile anlatılıyor olması üslubun gerisinde kalmıştır. Usul esasın önüne geçmiştir.  Anne baba şefkati ile bakan her iki cumhurbaşkanımızın bakışını değiştirmeyecektir. İki samimi insanın arasına bu tip cümleler girmez. Giremez. Her iki kurucu üyesinin de birbirine olan samimiyeti bizler tarafından bilinmektedir.

Anne baba şefkatinden bahsettim. Tabiki mizaçlar farklı olabilir. Esasında davaya olan bağlılıkları ön plandadır. Bu yüzden böyle bir kitabın üslubanan esasının önüne geçecek şekilde olması da enteresandır. 
Bu konuya üzülenler ve sevinenlere bir bakın. Ben sevinenler arasında değilim. Böyle bir kitabın yazılmasıyla… Kimler hangi şekilde yararlanmaktadır. Bu kitabın ana orjininin tarihi gerçeklerin önünde yürüdüğüne inanıyorum. 
Her birimiz görevlerde bulunduk. Danışmanlıklar aile içi yapının dışarı vurulması olarak görülmemesi lazım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR