AK Parti'li Alpay Özalan: Adınızı Cumhuriyet Heykel Partisi yapın
İzmir Buca Belediyesi, Bekir Coşkun'un heykelini dikmeyi kararlaştırdı. Belediye meclisinde karar oybirliğiyle alındı. Bekir Coşkun heykelinin yapılmasına tepki gösteren Özalan, CHP'lilere "Adınızı Cumhuriyet Heykel Partisi yapın da rahatlayın" dedi.
GÜNDEM , 25 Aralık 2020 Cuma, 12:58
AK Parti'li Alpay Özalan: Adınızı Cumhuriyet Heykel Partisi yapın

İzmir'de de Buca Belediyesi yapımı süren yeni bir parka Bekir Coşkun'un adını vermeyi kararlaştırdı. Ayrıca, Bekir Coşkun'un heykelinin dikileceği açıklandı. Karar, Aralık ayı meclis toplantısında oybirliğiyle alındı.

ALPAY ÖZALAN HEYKELE TEPKİ GÖSTERDİ

Belediye meclisinde tüm siyasi parti üyelerinin oybirliğiyle alınan karar takdir ve sevgiyle karşılanırken, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan'ın açıklaması geldi.

Sanatçıların atölyede Bekir Coşkun heykeli çalışmasının fotoğrafını paylaşan eski milli futbolcu olan Özalan, Twitter sayfasında şöyle yazdı: "En son ayı heykeli ve maskeli heykel ile gündeme gelen CHP'li Buca Belediyesi 2 metre yüksekliğinde Bekir Coşkun heykeli yaptırıyor. Adınızı 'Cumhuriyet Heykel Partisi yapın da rahatlayın, halk ile alakanız yok ne de olsa."

ADALET İLE İŞİNİZ YOK

Özalan'a ilk tepki CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan'dan geldi. Arslan, Twitter mesajında şöyle karşılık verdi: Sayın Alpay Özalan, inşallah sana da sağlığında İzmir'de Metin Oktay gibi heykelinin dikilmesi nasip olur. Parti ismi önerisine gelince, sadece 'Kalkınma Partisi' size yeter. Zaten 'Adalet' ile işiniz yok."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR