AK Partili Bülent Turan'dan ekonomi mesajı
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Türkiye'nin alınan güçlü önlemler sayesinde, pandemiden en az etkilenen ülkeler arasına girdiğini belirterek, "Ekonomimiz yeniden bir ivme yakalamaya başladı. OECD ve G20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ülke konumundayız." dedi.
GÜNDEM , 13 Ağustos 2020 Perşembe, 16:56
AK Partili Bülent Turan'dan ekonomi mesajı

Bayramiç ilçesine bağlı Koşuburnu köyünde düzenlenen "Domates Hasadı Şenliği"ne katılarak çiftçiler ve vatandaşlarla bir araya gelen Turan, Türkiye'nin ve Çanakkale'nin vizyonunu teşkil eden projeleri hayata geçirmek için gayret ettiklerini söyledi.

Pandemi sürecinde Türkiye'nin iyi bir yönetim sergilediğine işaret eden Turan, şöyle devam etti:

"Sözde gelişmiş ülkeler, huzur evlerindeki Kovid-19'a yakalananları sırf yaşlı diye kaderine terk ederken, ülkemiz hastayla birlikte temas ettiği herkesin peşine düşerek sağlık alanında örnek bir yönetim sergiledi. Aldığımız güçlü önlemler sayesinde Türkiye, pandemiden en az etkilenen ülkeler arasına girdi. Ekonomimiz yeniden bir ivme yakalamaya başladı. OECD ve G20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ülke konumundayız. Sosyal ve ekonomik desteklerimizle çiftçilerimizin, üreticilerimizin, sanayicilerimizin, esnafımızın ve tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Bugüne kadar yapılan sosyal ve ekonomik desteklerin toplamı 200 milyar liranın çok üzerinde. Çiftçilerimizin mayıs ve haziran aylarında vadesi gelen yaklaşık 6 milyar liralık kredi borcunu erteledik. Toplam 358 milyon 204 bin lira tarımsal destek Kurban Bayramı öncesi çiftçilerimizin hesaplarına yatırıldı."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR