Akıllara durgunluk veren gasp dehşeti
İstanbul'da yaşanan gaspçı dehşeti kameralara yansıdı. Para istedikleri genci bıçaklayan zanlılar, bir de linç etmeye kalktı. Hastaneye de gelen gaspçılar aileyi tehdit etti.
GÜNDEM , 26 Ağustos 2015 Çarşamba, 13:05
Akıllara durgunluk veren gasp dehşeti
İstanbul Esenler 'de yaşanan gaspçı dehşeti anbean kameralara yansıdı. Evine giden Ahmet Kocabay isimli gencin yolunu kesen gaspçılar dehşet saçtı. Para istedikleri genci bıçaklayan ve abisinin iş yerine kadar takip eden zanlılar, bununla da kalmadı. Genci linç etmeye çalışan 7 gaspçı, güvenlik kameralarına yansıdı.

HASTANEYE KADAR TAKİP ETİLER

Edinilen bilgilere göre olay, Esenler Menderes Mahallesi Kazımkarabekir Caddesi üzerinde 11 Ağustos akşamı meydana geldi. İddiaya göre, Ahmet KocabayEsenler 'de minibüsten indikten sonra evine doğru giderken, yolu gaspçılar tarafından kesildi. Kocabay'ın parasını alan 7 gaspçı, genci bacağından iki kez bıçakladı. Gaspçıların elinden kaçarak kurtulan Kocabay, nefes nefese kendisini 500 metre ilerideki ağabeyinin çay ocağına attı. Ancak gencin peşini bırakmayan zanlılar, burada da saldırılarına devam etti. Çay ocağına giren 7 gaspçı Kocabay'ı iskemle ve sandalyelerle vurarak darp etti. Kanlar içerisinde yerde kalan Kocabay, burada 3 yerinden daha bıçaklandı. Hastaneye kaldırılan talihsiz gencin peşini gaspçılar burada da bırakmadı. Hastaneye kadar Kocabay'ı takip eden zanlılar, burada da ailesini tehdit etti. Dehşet veren olay güvenlik kameralarına da saniye saniye yansıdı. Görüntülerde Ahmet Kocabay, yaralı olarak abisine ait çay ocağına geliyor. Kocabay'ın ardından çay ocağına giren zanlılar, gence sandalyelerle saldırıyor.

SERBEST BIRAKILDILAR

Olay sonrası gözaltına alınan 7 zanlı, savcılık tarafından denetimli serbestlik hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Yaşadığı dehşet anlarını anlatan Ahmet Kocabay, saldırganların serbest kalmasına isyan etti. Kocabay, "Evime giderken önümü kestiler. Kuyumcunun camına yasladılar beni. Orada bacağıma bir tane bıçak sapladılar. Daha sonra kameraların olduğunu fark ettiler orada. Beni araya çektiler, arada biraz daha boğuşma oldu. Orada bir tane daha bıçak yedim. Daha sonra aralarından sıyrıldım. Yaralı halde ağabeyime ait olan çay ocağına girdim. Ve buraya da geldiler peşimden. Orada da darp etmeye başladılar. Burnum kırıldı. Bacaklarımda tekrar bıçak yaraları oldu. Cebimden paralarım alındı. Hastaneye gittik, hastaneye geldiler. Aileme saldırdılar. Savcılığa gittik, karakola gittik, kaymakamlığa gittik. Yani gitmediğimiz hiçbir merci kalmadı" dedi.

"ADALET BU ŞEKİLDE Mİ İŞLİYOR TÜRKİYE'DE"

Ahmet Kocabay'ın ağabeyi Murat Kocabay ise, saldırganların birçok suçunun bulunduğunu ve bu nedenle ayaklarında elektronik kelepçe ile dolaştıklarını belirterek, "İnsanlar neden böyle bir şeye kalkışırlar anlamış değilim. Hala bunlar kişiyi gasp ediyor, ondan sonra iş yerimize kadar baskın yapıyor. Hastaneye kadar geliyor, polis ekipleri geliyor hiçbir işlem yapılmadan gidiliyor. Bunlar gidiyor savcılık serbest bırakıyor. Bu savcılık bu insanları ne şekilde serbest bırakıyor. Adalet bu şekilde mi işliyor Türkiye Cumhuriyeti 'nde. Adalet bu şekilde işleniyorsa biz de o şekilde işleyelim. Çünkü bu insanlar sabah akşam etrafımızda dolanıyorlar. Kimse canını sokakta bulmadı. Yani bu kişiler uyuşturucu, pislik, gasp, kaçakçılık, adam bıçaklama yani bunlar aynı zamanda elektronik kelepçelerle dolanıyor. Ayaklarında elektronik kelepçesi var" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR