AKP Gençlik Kolları'ndan 1 TL'lik siftah parası
Sakarya'nın Pamukova ilçesinde AKP Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı, esnafa bir mektupla beraber ''siftah parası'' olarak 1 TL dağıttı. Duruma tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Esnafı ekmeğe muhtaç eden de, arkasından dalga geçen de kendileri" dedi.
GÜNDEM , 14 Kasım 2020 Cumartesi, 15:41
AKP Gençlik Kolları'ndan 1 TL'lik siftah parası

AK Parti Gençlik Kolları Pamukova İlçe Başkanlığı, dün, esnafa "siftah parası" olarak 1 TL dağıttı. Esnafın tepkisine sebep olan olay, sosyal medyada gündem oldu.

"UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ BU DEĞERİ..."

1 TL ile birlikte esnaflara dağıtılan ve AK Parti Gençlik Kolları Pamukova İlçe Başkanlığı imzalı mektupta ise şu ifadeler yer aldı:

* Bir maldan yapılan ilk satış, günün ilk alışverişi. Günün ilk satışından kazanılan ve günün devamında bereket getirdiğine inanılan paradır.

* Geleneğimizde 'siftah parası' olarak ve unutulmaya yüz tutmuş bu değerimizi Ak Parti Gençlik Kolları Pamukova İlçe Başkanlığı olarak siz değerli esnafımıza bu sabah yeniden yaşatmayı hedefliyoruz.

* Gününüz bereketli, kazancınız daima helal yoldan olsun.

"ÖNCE ASKIDA EKMEK, ŞİMDİ 1 LİRALIK SİFTAH"

Duruma tepkisini dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Önce askıda ekmek, şimdi 1 liralık siftah. Sakarya'nın Pamukova ilçesinde AKP Gençlik Kolları esnafa ''siftah parası'' olarak 1 TL dağıttı. Esnafı ekmeğe muhtaç eden de, arkasından dalga geçen de kendileri" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR