Ali Akman'a Lille kancası
Bursaspor'un 18 yaşındaki golcüsü Ali için yeni bir iddia geldi. Kadrosunda 4 Türk oyuncusu bulunan Ligue 1 ekiplerinden Lille genç futbolcuyu devre arasında almak için 2 milyon Euro + %15 kârdan pay teklif ettiği iddia edildi.
BURSASPOR , 24 Aralık 2020 Perşembe, 08:11
Ali Akman'a Lille kancası

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille, Türk futbolculara yatırım yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sahibi değişen Lille, Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Mustafa Kapı'nın ardından bir Türk yıldızı daha kadrosuna katıyor. Yaygın med-yada yapılan bir habere göre Lille, Ali Akman için Bursaspor'a teklifini iletti. Lille, 2 milyon Euro + %15 kârdan pay teklif etti. Haberde ayrıca geçtiğimiz günlerde Salzburg'un da Ali Akman'a teklif ettiği iddia edilmişti fakat Avusturya ekibinin Ali Akman için herhangi bir teklifte bulunmadığı ortaya çıktı.

Genç golcü Ali Akman'ın adı daha önce de Lille ile anılmış fakat transfere ilişkin süreç tıkanmıştı. Ali Akman, TFF 1. Lig'de gollerine devam ederken Fransız ekibi bu kez işi sıkı tuttu. Bursaspor'la sözleşmesi sezon sonunda sona erecek Ali Akman'ın kulübüyle henüz sözleşme yenilememiş olması da transfer iddialarını güçlendiriyor. Ali Akman, Ocak ayından itibaren istediği kulübe imza atabilecek. Bunu fırsat olarak gören Lille, Ali Akman'ı devre arasında 2 milyon Euro artık sonraki satıştan pay vererek kadrosuna katmak için Bursaspor'un kapısını çalacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR