Ankara'da 14 ayrı noktada operasyon
Ankara'da yaşanan çifte saldırının ardından Mamak'ta başlatılan operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. İdil Can Kültür Merkezi ve Ankara Haklar Derneği'nin de aralarında bulunduğu bazı adreslerde, arama devam ediyor.
GÜNDEM , 22 Mart 2013 Cuma, 09:31
Ankara'da 14 ayrı noktada operasyon

Adalet Bakanlığı ve AK Parti binasına saldırı düzenleyen üç failin izine Mamak'ta rastlandı. Terörle mücadele ekipleri, sabahın erken saatlerinde başlayan operasyonda 14 ayrı noktada çok sayıda baskın düzenledi.

Yoğunlaşan operasyonlarda çok sayıda gözaltı gerçekleşti. Helikopter destekli geniş kapsamlı operasyonun iki gündür hazırlıkları sürüyordu.

Terörle mücadele ekipleri özel timlerin desteğiyle operasyonu sabah erken saatlerde başlattı.Özel harekat polisinin kapıları kırarak girdiği adreslerde, çok sayıda örgüt dokümanına el konuldu.

Dün gerçekleştirilen operasyonlarda üç kişi gözaltına alınmıştı. DHKPC operasyonu kapsamında gözaltına alınan kişilerin fail olmadığı belirtildi. Bu sabah gözaltına alınanların ise fail olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Ankara’da 20 Mart günü geç saatlerde gerçekleşen iki ayrı eylemde, Adalet Bakanlığı’na el bombalı, AK Parti Genel Merkezi’ne ise lav silahıyla saldırı düzenlenmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR