Anne-kızın feryadı: Bizi öldürecek, sahip çıkın
Ankara'da yaşayan anne Meryem Can ile kızı Kamer, oğul Şükrü Can tarafından önceki akşam darp edildi. Gördükleri şiddetle annenin kafası, kızının ise burnu kırıldı.
GÜNDEM , 30 Nisan 2020 Perşembe, 09:16
Anne-kızın feryadı: Bizi öldürecek, sahip çıkın

Kanlar içinde kalan anne ile kız hastaneye giderek tedavi oldu ve rapor aldı. Ardından da polis merkezine giden anne ve kızı şikâyetçi oldu. Anne Meryem Can, polise verdiği ifadede, oğlu Şükrü Can'ın sürekli kendilerine şiddet uyguladığını ve ölümle tehdit ettiğini belirterek, "Bizi öldürecek, sürekli şiddet uygulayıp ölümle tehdit ediyor. Baş edemiyoruz, onu tutuklayın, dışarda kaldığı sürece hayatı tehlikemiz var. Bizi öldürmeden önlem alın" dedi. Kamer Can da sürekli ağabeyinin şiddetine maruz kaldıklarını belirterek devletin kendilerine sahip çıkmasını istedi.

SERBEST KALDI

Gözaltına alınan Şükrü Can'ın sabıkası bulunduğu, olay gecesi eve alkollü geldiği belirlendi. Polisteki ifadesinin ardından Şükrü Can, savcılıkça hakkında uzaklaştırma kararı verilerek serbest bırakıldı. Can'ın serbest bırakılması sonrası anne ile kız "bizi koruyun" diyerek feryat etti. Sosyal medyada Can'ın serbest kalmasına büyük tepki gelirken, anne ve kıza sahip çıkılması istendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR