Apple Watch kullanıcılarına CarPlay müjdesi!
Üç yıl önce Google Haritalar uygulaması Apple saatler için kaldırılmıştı. Üç yılın ardından Apple Watch, CarPlay desteğinin beraberinde Google Haritalar desteğini kazanacak. Uygulama birçok yenilik ile yeniden Apple saatlerde yerini alacak. Kullanıcıların hasret kaldığı nadir uygulamalardan olan Haritalar, CarPlay desteğini de beraberinde getirecek.
TEKNOLOJİ , 10 Ağustos 2020 Pazartesi, 23:58
Apple Watch kullanıcılarına CarPlay müjdesi!

Apple Watch CarPlay Dashboard desteği kazanıyor

Mart ayında iOS 13.4 çıktığında akıllı saatlerde üçüncü taraf navigasyon uygulamalarının ana ekranda gösterilmesi için destek sağlanmıştı. Sağlanan bu desteği değerlendiren Google, CarPlay Dashboard özelliğini sunmakta gecikmedi.

Google, bugün yaptığı duyuru ile Apple Watch saatlere iki yenilik kazandırdı. Google ekosistemine ait uygulamaların bildirimleri Apple Watch saatlere detaylı olarak gönderilemiyordu. Bugün duyurulan CarPlay Dashboard özelliği ile CarPlay destekleyen aracınızı akıllı saatinizden yönetebileceksiniz. Navigasyon, müzik oynatma seçenekleri, takvim hatırlatmaları gibi önemli bildirimler akıllı saat üzerinden kolayca yönetilebilecek.

Bildiğiniz üzere araç kullanırken telefondan bildirimleri kontrol etmek trafikte büyük riskler oluşturuyor. Hem uğraş gerektiren hem de risk içeren bu eylem, CarPlay adı verilen yazılımsal destek ile son bulmuştu.

Apple Watch, CarPlay Dashboard ve Google Haritalar desteğini önümüzdeki haftalar içerisinde kazanacak.

Eğer aracınız CarPlay destekliyorsa Google'ın yeni getirdiği çözümler sizin için de kullanılabilir olacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR