atv'de koronavirüs şoku yaşanıyor!
Atv Haber'in deneyimli ismi koronavirüs'e yakalandı. Covid-19 testi pozitif çıkan deneyimli isim, geçtiğimiz hafta cuma günü Ayasofya Camii'nde 350 bin kişinin katıldığı namazda da yer aldığı iddia edilmişti.
GÜNDEM , 28 Temmuz 2020 Salı, 15:28
atv'de koronavirüs şoku yaşanıyor!

Atv Haber Koordinatörü Murat Gener'in Koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı.

Olay sonrası Gener'le birlikte toplantıya giren editörler ve bir kısım personel kendilerini evde karantinaya aldı.

Gener'in ayrıca geçtiğimiz cuma günü Ayasofya'da 350 bin kişinin katıldığı cuma namazına da gittiği iddia edildi. Murat Gener, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ayasofya Camii'nde kılınan cuma namazında yer aldığı iddiasını yalanladı.

MURAT GENER KİMDİR?

atv Haber Koordinatörü olan Murat Gener aynı zamanda a Haber ekranlarında Unutma isimli programı sunmaktadır.

1976 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Murat Gener İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Bilgi Üniversitesi MBA programını bitirmiştir.

1999 yılından 2004 yılına kadar NTV Haber merkezinde çalışmış daha sonra sonra NTVMSNBC için Makronat isimli köşe yazılarını hazırlamış, 2003 yılında TÜSİAD ve AB tarafından desteklenen Avrupa Postası programını hazırlamış ve sunmuştur.

2001 ve 2004 BBC Türkçe Servis Ekonomi yorumcusu olarak görev almıştır. Bir sene Habertürk'te ardından ise atv Haber Editörlüğüne geçiş yapmıştır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR