AVM çatısı çöktü! Yaralılar var
İzmir’de aşırı yağış ve fırtınanın etkisiyle bir alışveriş merkezinin çatısında çökme medyana geldi. Yaralılar var.
GÜNDEM , 27 Haziran 2015 Cumartesi, 17:23
AVM çatısı çöktü! Yaralılar var
İzmir’de öğleden sonra başlayan sağanak yağış hayatı felç etti. çiğli ilçesinde bir alışveriş merkezinin çatısı ilk belirlemelere göre fırtına ve aşırı yağışın etkisiyle çöktü.

3 KİŞİ YARALANDI

İzmir’de saat 15.00 sıralarında sağanak yağış başladı. Kent genelinde etili olan yağış cadde ve sokakları göle çevirirken vatandaşlar yağmurdan kaçmak için saçak altlarına sığındı. Bazı köprü altlarında yollar kapandı. Öte yandan, Çiğli ilçesindeki alışveriş merkezinin çatısı ilk belirlemelere göre fırtına ve yağışın etkisiyle çöktü. 4 katlı alışveriş merkezinde çatının çöktüğü yerde olan vatandaşlar panikle kaçmaya başladı. Bu sırada kaçarken düşen bir kadın ve çatıdan kopan parçalardan 3 kişi hafif şekilde yaralandı. Durumun bildirilmesiyle olay yerine çok sayıda itfaiye arama kurtarma ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Sağlık ekipleri yaralıları alıp çevredeki hastanelere kaldırdı.

ÇALIŞANLAR TAHLİYE EDİLDİ

Öte yandan, alışveriş merkezinde elektrikler kesilirken burada bulunan iş yerlerinde çalışanlar tahliye edildi. Alışverişte olan vatandaşlar büyük panik yaşadı. Olaya tanık olanlar, insanların paniğe kapıldığını camların kırıldığını ve çatıdan kopan parçaların vatandaşları yaraladığını söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR