Ayasofya'da Atatürk'e lanet okunmasına tepki yağıyor!
Dün Ayasofya Camisi'nde 'Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi' programı gerçekleşti. Etkinlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk'e lanet okundu. Görüntüler hızla yayıldı, vatandaşlar büyük tepki gösterdi.
GÜNDEM , 29 Mayıs 2021 Cumartesi, 19:45
Ayasofya'da Atatürk'e lanet okunmasına tepki yağıyor!

Ayasofya Camii'nde 'Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi' kapsamında hafızlıklarını tamamlayan 136 öğrenci, Erdoğan'ın da katıldığı etkinlikte icazet aldı. Program sırasında Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski İmam Hatibi Mustafa Demirkan'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk'e isim vermeden lanet okuduğu ortaya çıktı.

İşte üstü kapalı Atatürk hakkında söylenen hakaretler:

Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldiki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... yarabbi bir daha bu zihniyetin bu milletin başına gelmesini mukadder buyurma..."

PROGRAMA ÜST DÜZEY İSİMLER KATILDI

Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Muhammed Hamdan Dagalo Hmidti, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hafız öğrencilerin velileri ve çok sayıda davetli katıldı. İcazet merasiminde Erdoğan'ın torunu Ömer Tayyip ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un oğlu Ömer Asım da bulunuyordu.

İLK NAMAZDA KRİZ

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya'daki ilk namazda da kılıç ile hutbe veren Erbaş'ın "Vakfedenin şartı vazgeçilmezdir, çiğneyen lanete uğrar" sözler büyük tepki çekmişti.

Erbaş Ayasofya'nın açılışında Diyanet'in resmi internet sitesinde yayımlanan hutbenin dışına çıkmıştı. Erbaş'ın Ayasofya'yı müze yapma kararı alan Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurucularına yönelik sözleri tartışma çıkarmıştı.

SOSYAL MEDYA'DAN VATANDAŞLAR #HaddiniBilMustafaDemirkan ETİKETİ İLE TEPKİSİNİ GÖSTERDİ

MEMLEKET PARTİSİNDEN SUÇ DUYURUSU

Mustafa Demirkan'a tepkiler sürerken, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce harekete geçti. İnce, Demirkan hakkında suç duyurusunda bulundu. İnce'nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Büyük Önderimize ve Cumhuriyet Devrimlerine alçakça saldıran meczup hakkında, cumhuriyetin! savcılarına suç duyurusunda bulunduk; bu vazifeyi Büyük Atatürk'ün kurduğu parti değil, Büyük Önderin İlke ve devrimlerini koruyacağına yemin eden Memleket Partisi ve Genel Başkanı yaptı" dedi.

Kaynak: Odatv

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR