Baba Öz: Kızım çok güçlü
Çorlu'da 2018'de meydana gelen tren kazasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda'yı ve eski eşi Hakan Sel'i kaybeden Mısra Öz Sel (37), 12 Nisan'da koronavirüs teşhisiyle hastaneye yatırılmıştı.
GÜNDEM , 19 Nisan 2021 Pazartesi, 08:18
Baba Öz: Kızım çok güçlü

Solunum sıkıntısı yaşayan Sel, Twitter hesabından "Oksijen desteği olmadan nefes alamıyorum" paylaşımını yapmıştı. Genç kadın geçen cumartesi günü de yoğun bakımda entübe edildi. Öz'ün 61 yaşındaki babası Mehmet Öz, kızının sağlık durumuyla ilgili Milliyet'e şunları söyledi:

'Bize güç veriyor'

"Kızım durumu kötü değil. Doktorlarıyla şimdi görüştüm. Durumun kötü olmadığını, iyi olduğunu söylediler. Tam anlamıyla umut verici konuşmasalar da, kızım durumun iyiye gittiğini bize söylendi. Benim kızım çok güçlü biri inanıyorum ki, iyi olacak ve kaldığı yerden adalet mücadelesine devam edecek. '(Öz hastaneye kaldırıldıktan sonra yapılan destek paylaşımlarıyla ilgili) Bu kadar destek mesajını görünce çok mutlu olduk. Tren faciasında ölen insanlarımızın çoğu çocuktu. Kızım her gün adaletin yerini bulması için çağrıda bulunuyordu. O çağrıyı bugün de insanların yaptığını görmek beni duygulandırdı, bize güç verdi. Bu paylaşımlar hem kızıma hem de tren faciasında yakınlarını kaybedenlerin aileleri için büyük bir destek. Umarım yetkiler de bunu anlar ve adaletin yerine gelmesi için çaba gösterirler."

Destek yağdı

Binlerce sosyal medya kullanıcısı Mısra Öz'ün bir an önce iyileşmesini ve mücadeleye devam etmesini diledi. Yapılan paylaşımlarda aradan Öz'ün adalet talebi yinelendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter'dan Mısra Öz'e destek mesajında şu ifadeleri kullandı: "Dünyadaki en büyük acı evlat acısı. Oğlunu kaybettiğinden beri istisnasız her gün yazdı, konuştu, haykırdı. Şimdi yaşam mücadelesi veriyor, onun yerine ben yazayım. 1015 gün oldu. Çorlu tren kazasında adalet yerini bulmadı."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR