Babacan'a veda resepsiyonu
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan için bugün görevine veda ediyor. Babacan için bugün Ankara'da bir resepsiyon düzenleniyor.
GÜNDEM , 28 Ağustos 2015 Cuma, 18:04
Babacan'a veda resepsiyonu
Üç dönem kuralına takıldığı için görev süresi dolan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan için bugün Hazine Müsteşarlığı'nda veda resepsiyonu düzenlenecek. Çalışanlara gönderilen mesajda Hazine Müsteşarı'nın bugün saat 17.00'de Babacan onuruna bir resepsiyon vereceği duyuruldu. Tüm Hazine çalışanlarının davet edildiği resepsiyon Hazine Müsteşarlığı binasında yapılacak.

Ali Babacan, 4 Nisan 1967'de Ankara'da doğdu. Babacan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü birincilikle bitirdi. Yüksek lisansını ABD'de Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management'de İşletme Dalında tamamladı.

AK PARTİ’NİN KURUCU ÜYESİ

ABD'de finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan özel bir şirkette çalıştı. Ankara'da ticaretle uğraştı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI YAPTI

22 ve 23. Dönem Ankara Milletvekili seçildi. 58 ve 59. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı görevini yürüttü. Avrupa Birliği ile müzakereleri yürütmek üzere Başmüzakereci olarak atandı. 60. Hükümette Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı. Hükümette yapılan değişiklik sonrasında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı. 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevine getirildi. Çok iyi derecede İngilizce bilen Babacan, evli ve 3 çocuk babası.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR