Bahçeli'den kaza açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin sınır kesimindeki Dağlıca'nın 12 kilometre kuzeydoğusunda inişe geçtiği sırada düşmesine ilişkin, "Helikopterin güç kaybına bağlı olarak kaza kırıma uğradığı ediliyor. Acı veren ve dayanılmaz nitelikli kayıplara neden olan bu hadise, her yönüyle aydınlatılması ve kuytuda kalan hususların açığa çıkarılmasının acilen sağlanması gerekiyor" dedi.
GÜNDEM , 24 Temmuz 2012 Salı, 00:13
Bahçeli'den kaza açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'Jandarma Genel Komutanlığı'na Ait S-70 Sikorsky Tipi Helikopterin Düşmesiyle' ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli, "Dün vuku bulan elim bir helikopter kazası sonuçları itibariyle hepimizi derinden yaralamış ve yüreklerimizi yangın yerine çevirmiştir" dedi. Bahçeli, Jandarma Genel Komutanlığı'na ait S-70 Sikorsky tipi bir helikopterin Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin sınır kesimindeki Dağlıca'nın 12 km kuzeydoğusunda inişe geçtiği sırada düşmesi sonucunda beş askerin şehit düştüğünü ve yedisinin de yaralandığını hatırlattı.
Konuya ilişkin yapılan resmi açıklamada helikopterin güç kaybına bağlı olarak kaza kırıma uğradığı iddia edildiğini belirten Bahçeli, acı veren ve dayanılmaz nitelikli kayıplara neden olan bu hadisenin, her yönüyle aydınlatılmasının ve kuytuda kalan hususların açığa çıkarılmasının acilen sağlanması gerektiğine dikkati çekti. Bahçeli, helikopterin nasıl düştüğüyle ilgili akıllara öncelikle gelen, ihmal, pilotaj hatası, sabotaj veya saldırı seçenekleri üzerinde ayrıntılı olarak durulması ve kuşkuların mutlaka giderilmesi gerektiğini ifade etti.

Bahçeli, "Bu itibarla başlatılan adli ve idari soruşturma süreci hızla ve etkinlikle sürdürülerek sonuca ulaştırılmalıdır.Ayrıca Hakkari-Dağlıca Yeşiltaş Karakolunda meydana gelen patlama neticesinde de bir askerimiz şehit düşerken sekizi de yaralanmıştır. Görüldüğü kadarıyla Dağlıca musibetlerin ve kanlı olayların adeta çekim ve ağırlık merkezi haline gelmiştir" dedi.

Bahçeli, Yeşiltaş Karakolu'ndaki bu talihsiz ve üzücü olayın nasıl ve ne şekilde cereyan ettiğinin netleştirilerek sorumluların ve varsa suçluların tespitinin yapılması gecikmeksizin temin edilmesi gerektiğini bildirdi. Bahçeli, "Bu vesileyle şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, ailelerine, silah arkadaşlarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı temennilerimi iletiyorum. Yaralı Mehmetçiklerimizin de bir an önce acil şifa bulmalarını niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR