Bakan Koca açıkladı: Can kaybı arttı!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüs salgını nedeniyle bugün 9 kişinin yaşamını yitirdiğini, 289 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Son verilere göre Türkiye'de can kaybı 30'a yükselirken, toplam vaka sayısı ise 1236 oldu.
GÜNDEM , 22 Mart 2020 Pazar, 22:07
Bakan Koca açıkladı: Can kaybı arttı!

Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 30'a yükseldi. Bugüne kadar test sonucu pozitif çıkan vaka sayısı ise 1236'ya yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar.

BUGÜNE KADAR toplam 20.345 test yapıldı, 1.256 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, "yok" dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek." mesajlarını paylaştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR