Bakan Koca: Tünelin sonundaki ışığa birlikte ulaşmak için kolları sıvıyoruz
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 aşılama kampanyası için "#kollarısıvıyoruz" sloganıyla hazırlanan kamu spotu ile ilgili yeni bir paylaşım yaptı. Bakan Koca paylaşımına, "Tünelin sonundaki ışığa birlikte ulaşmak için #kollarısıvıyoruz" notunu düştü.
GÜNDEM , 28 Mayıs 2021 Cuma, 23:14
Bakan Koca: Tünelin sonundaki ışığa birlikte ulaşmak için kolları sıvıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Twitter hesabından, koronavirüs aşılama kampanyası için "#kollarısıvıyoruz" sloganıyla hazırlanan kamu spotu ile ilgili yeni bir paylaşım yaptı.

"SAĞLIĞIMIZ İÇİN KOLLARI SIVIYORUZ"

Sosyal medya hesabından video paylaşıma yer veren Bakan Koca, "Tünelin sonundaki ışığa birlikte ulaşmak için #kollarısıvıyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Bakan Koca'nın paylaştığı videoda, "Koronavirüsün yıkıcı etkisinden korunmak için güvenle kolları sıvıyoruz. Bakanlığımızca uygulanan Kovid-19 aşılarının bugüne kadar yapılan klinik çalışmalarında ve mevcut aşılanan vatandaşlarımızda genellikle hafif yan etkileri görülmüştür. Tedbirler ve aşıyla Kovid-19'u aşıyoruz. Sağlığımız için kolları sıvıyoruz" ifadelerine yer verildi.

ENGELLİ VATANDAŞLARA AŞI UYGULAMASI BAŞLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, engelli vatandaşlara Kovid-19 aşısı yapılmaya başlandığını bildirdi.

Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Tam bağımlı orta düzey ve ağır engelli vatandaşlarımızın aşılanması başladı. Hizmete nerede ihtiyaç varsa sağlık çalışanlarımız orada. Bu güce güvenin." ifadelerini kullandı.

Koca'nın paylaşımında, sağlık personelinin, engelli vatandaşların evlerine giderek, aşılarını yaptığı görüntülere de yer verildi.

Görüntülerde aşı yapılan engelli vatandaşlardan biri doktorun kendilerini arayarak aşı sıralarının geldiğini söylediğini belirterek, "Bizim aşı sıramızın olduğunu bilmiyorduk. Haberimiz de yoktu. Bugün de geleceklerini söylediler ve tam saatinde, zamanında geldiler." dedi.

Başka bir vatandaş ise engellilerin aşılanmasında öncelik olacağını haberlerden öğrendiğini ve mutlu olduğunu belirterek, "Eve gelineceğini hiç düşünmemiştim, bilmiyordum. Doktor hanım arayınca sevindim." ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR