Bakan Pekcan açıkladı! Türk markalarına 5 yıl destek
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Hizmet sektörlerine yönelik Turquality Destek Programı'ndaki markaların hedef pazar esasına dayalı desteklenebilmesi çalışmalarını tamamladık. Türk markaları yeni girecekleri her pazarda 5 yıl desteklenecek." dedi.
EKONOMİ , 20 Mayıs 2020 Çarşamba, 10:58
Bakan Pekcan açıkladı! Türk markalarına 5 yıl destek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı açıklamada hizmet sektöründeki markaların yeni girecekleri pazarda bakanlık tarafından 5 yıl boyunca kurusal altyapının sağlanması için destek göreceğini belirtti.

Pekcan'ın açıklamaları şöyle;

"Bakanlığımız tarafından hizmet sektörlerine yönelik olarak uygulanan TURQUALITY Tescilli işareti Destek Programındaki markaların "hedef pazar" esasına dayalı bir sistem ile desteklenebilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar tamamlandı. Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile hizmet sektöründeki markalarımız yeni girecekleri her pazarda ayrı ayrı olmak üzere 5'er yıl süreyle desteklenecek.

Kurumsal alt yapının geliştirilmesine yönelik destekler ise ilk 5 yıl boyunca sağlanacak. Hayata geçirilen bu yeni destek sistemi; markalarımızın daha fazla sayıda pazarda varlık göstererek bu pazarlarda kalıcı olmalarına zemin hazırlayacak. Bu sayede ülkemizin hizmet gelirleri sürdürülebilir şekilde artarak, hizmet sektörlerinin cari işlemler dengesine olan katkısı olumlu yönde devam edecek."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR