Bakan Soylu açıkladı: DAEŞ'in sözde Türkiye emiri tutuklandı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan bomba açıklama... Süleyman Soylu, IŞİD'in sözde Türkiye Emiri'nin yakalandığını duyurdu. Twitter'dan bir paylaşım yapan Soylu "DEAŞ'ın sözde Türkiye Emiri önemli planlarla yakalandı ve tutuklandı. Teşekkürler, tebrikler Emniyet Teşkilatı" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM , 01 Eylül 2020 Salı, 10:41
Bakan Soylu açıkladı: DAEŞ'in sözde Türkiye emiri tutuklandı

Adana'da bu sabah terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda beş kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yakalanıp tutuklandığı örgütün Türkiye Emiri'nin bu beş kişiden biri olup olmadığı kesinlik kazanmadı.

25 Ağustos'ta da İstanbul'da IŞİD adına sansasyonel eylem gerçekleştirmek için keşifte bulunduğu belirlenen bir şüpheli İstanbul'da gözaltına alınmıştı.

IŞİD ve unsurları 2017 yılında Irak'tan, 2019 yılında da Suriye'den tamamen temizlenmişti. Irak son olarak IŞİD'i Fırat Nehri kıyısındaki Rawa kasabasından temizlemiş, ardından da örgütün askeri varlığının sona erdiği duyurulmuştu. Kanlı örgütün Suriye'deki son kalesi olan Bagoz beldesi de geçen yıl mart ayında teröristlerden arındırılmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR