Bakan Yıldız açıkladı... Doğalgaza zam gelecek mi?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, sınır bölgesinde meydana gelen olaylar ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Diplomasi Muhabirleri Derneği (DMD) üyeleri ile yaptığı toplantıda "Benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır" dedi. Yıldız, dolardaki artışa rağmen doğalgaza zam öngörmediklerini de belirtti.
EKONOMİ , 19 Ağustos 2015 Çarşamba, 11:21
Bakan Yıldız açıkladı... Doğalgaza zam gelecek mi?
DOĞALGAZA ZAM YOK

Enerji Bakanı Taner Yıldız, doların Türk Lirası karşısındaki değerlenmesinin vatandaşa yansıtmayacaklarını, doğalgaz fiyatlarında zam öngörmediklerini söyledi.

Yıldız, “Dolar/tl'deki değişim nedeniyle yıl başından bu yana doğalgazdaki maliyet artışı 11 milyar TL oldu. Dövizdeki artıştan oluşan maliyetleri şu anda vatandaşa yansıtmayı düşünmüyoruz. Rusya’ya Türk Akımı hattı ile ilgili hükümetler arası anlaşma taslağı göndermiştik, cevabını bekliyoruz; projeyi geciktiren taraf olmayız. Rusya’dan son 5-6 ayda çekilen gazda yüzde 8'lik düşüş var, önümüzdeki aylarda telafi edilebilir” dedi.


BENİM AMACIM ŞEHİT OLMAK....

Enerji Bakanı Yıldız, oğlunun askerliğini bedelli olarak yaptığına ilişkin haberleri kesin bir dille reddederken, şehitlik kavramı ile de ilgili ilginç açıklamalar yaptı.

Bakan Yıldız, bölgede meydana gelen olayları değerlendirirken, "Terör olaylarını enerji sektörüyle alakalı, Kürt kardeşlerimizin aldığı hizmeti ciddi olarak aksattı. Boru hattı 22 kez son 7 yılda bombalandı PKK tarafından. 500 milyon doların daha üzerinde bir bilanço oluştu" dedi.

BEDELLİ İDDİALARI İFTİRA

Yıldız, "İnsanın iç muhasebesi, Allah'la arasındaki bir konudur. Benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır. Bunu açıkça söylüyorum. Dinim milletim vatanım için..." dedi. Bakan Yıldız, oğluna yönelik bedeli askerlik iddiaları ile ilgili “Bedelli iddiaları tamamen iftira. Okulları yeni bitti, askerlik yapmadılar. Zamanı gelince yapacaklar” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR