Baraj inşaatında göçük: 2 ölü
Denizli'nin Güney ilçesinde, yapımı devam eden bir baraj inşaatında kalıpların patlamasının ardından beton altında kalan 2 işçi hayatını kaybetti.
GÜNDEM , 11 Ocak 2014 Cumartesi, 09:23
Baraj inşaatında göçük: 2 ölü

Olay 20:00 sıralarında Denizli’nin Güney ilçesinde yapımı süren Adıgüzel Barajı’nda meydana geldi. İnşaatı devam eden barajda betonların döküldüğü sırada kalıplar patladı. Patlamanın ardından 3 işçi dökülen betonların altında kaldı. İşçi arkadaşları hemen jandarma ve ambulans ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, işçileri kurtarılması için itfaiyeyi de olay yerine çağırdı. Uzun süren uğraşların ardından işçiler beton altından çıkarılırken, işçilerden Emrah Öçalan (23) olay yerinde Serdal Aykut ise kaldırıldığı Buldan Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Yaralı olarak beton altından çıkarılan Mikail Doğan ise Servergazi Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olay yerine gelen Güney Kaymakamı Onur Şatıroğlu, ‘’Olay akşam saatlerinde baraj inşaatında meydana geldi. Beton dökülürken kalıpların patlaması sonucu 3 işçimiz beton altında kaldı. 2 işçimiz hayatını kaybetti’’ dedi.

DENİZLİ VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak soruşturma sürerken, Denizli Valiliği de olayla ilgili açıklama yaptı. Olayda iki işçinin hayatını kaybettiği belirtilen açıklamada şöyle denildi: ‘’ 156 Jandarma İmdat Hattını arayan 112 Acil Komuta Merkezi Güney İlçesi Adıgüzeller Köyünde bulunan Adıgüzeller-2 Hidroelektrik Santraline ait baraj inşaatında iş kazası olayı meydana geldiğini bildirmiştir. Alınan ihbar üzerine Güney İlçe Jandarma Komutanlığından 1 Asayiş Timi ile Sarayköy Olay Yeri İnceleme Timi olaya müdahale etmek üzere görevlendirilmiştir. Adıgüzeller-2 Hidroelektrik Santrali baraj şantiyesinde baraj gövdesinin yapımı esnasında dökülen betonu tutan kalıpların ayrılarak kopması sonucu bir gün önceden dökülen beton blok ve dökülmekte olan çimentonun üç işçinin üzerine devrilmesi sonucu beton blok ve kalıplar altında kalan işçilerden birisi ölü, diğer ikisi ise yaralı olarak çıkarılmıştır. Baraj inşaatında çalışan işçilerden E.Ö. devrilen kalıpların altından ölü olarak çıkarılmış ve Buldan Devlet Hastanesine kaldırılmıştır. Yaralı olarak çıkarılan S.A. isimli işçi ise sevk edildiği Buldan Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmiştir. Cumhuriyet Savcısı ve Olay Yeri İnceleme Timi tarafından olay yerinde gerekli inceleme ve araştırmalar yapılmıştır.’’

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR