Bayıltan yıkım
Bursa'da Osmangazi Belediyesi'nin yürüttüğü yıkım çalışmaları sırasında bir kadın bayılırken, küçük oğlu gözyaşlarına boğuldu.
BURSA , 10 Mayıs 2012 Perşembe, 17:50
Bayıltan yıkım
Osmangazi Belediyesi tarafından başlatılan 'balyoz' operasyonu devam ediyor. Yapı Kontrol Bürosu ekipleri tarafından tespit edilen kaçak binalar tek tek yıkılıyor. Belediye ekipleri tarafından Yunuseli Mahallesi Fuat Kuşçuoğlu Caddesi üzerinde 2 katlı binanın üstüne 1 kat daha çıkmak isteyen bir vatandaşın evi yıkıldı. Ev sakinlerinin binanın yanına yaklaşmasına polis ekipleri izin vermezken, yıkımlar geniş güvenlik tedbirleri altında gerçekleştirildi. Yıkılan evin moloz parçalarının kendi evinin üzerine geleceğini ve binanın zarar göreceğini söyleyen bir vatandaş ise belediye yetkililerine tepki gösterdi.

Buradaki yıkımın ardından ekipler Yunuseli Mahallesi Nazlı Sokak'ta bir eve geldi. Zabıta ekiplerine kapıyı Mahmut Çalışkan açtı. Gelini ve torunlarını evden çıkaran Çalışkan, mahallede başka kaçak yapıların da olduğunu söyleyerek kendisini evden çıkarmak isteyen güvenlik güçlerine bir süre direndi. Polis ekipleri tarafından ikna edilen Çalışkan'ın dışarı çıkarılmasının ardından yıkım başladı.

Polis, zabıta ve yıkım ekiplerini karşılarında gören 1 yaşındaki İrem ve 4 yaşındaki Hamza Çalışkan ise ne olduğunu anlayamadı. Korkulu gözlerle çevreyi izleyen iki çocuk, annelerinin yanından bir an olsun ayrılmadı. Bu sırada evlerinin yıkılmasını uzaktan izleyen Semra Çalışkan fenalık geçirerek bayıldı. Küçük Hamza annesini ambulansta baygın bir şekilde görünce, "Anne ne olur yapma" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Dede Mehmet Çalışkan ise çocukları kucağına alarak sakinleştirmeye çalıştı. Polisin kucağında ambulansa götürülen Çalışkan'a sağlık ekipleri müdahale etti.

Oğlu Adem Çalışkan ile birlikte yaşayan Mehmet Çalışkan, 5 yıldır biriktirdikleri parayla ev yaptıklarını söyledi.

Yıkımların devam edeceğini dile getiren belediye yetkilileri ise, vatandaşlardan ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya yönelmemelerini istedi.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR