BBDK 125 personel alımı yapacak
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 125 personel alımı yapacağını duyurdu. Bankalar yeminli murakıp yardımcısı ve bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık, hukuk ve bilişim alanları) unvanlarında yapılacak alımlarda KPSS şartı aranıyor. İşte, BBDK personel alımı şartları...
EKONOMİ , 18 Kasım 2019 Pazartesi, 17:07
BBDK 125 personel alımı yapacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna, giriş sınavı sonuçlarına göre Kurum ana ve danışma hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, alınacak personeller için başvuru süreci 25 Kasım'da başlıyor. İşte, BBDK personel alımına ilişkin tüm ayrıntılar...

YAZILI SINAV NE ZAMAN?

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Giriş sınavının yazılı aşaması, bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık, hukuk ve bilişim alanları) kadrosu için 21 Aralık 2019 Cumartesi günü, bankalar yeminli murakıp yardımcısı kadrosu için ise 21 - 22 Aralık 2019 Cumartesi - Pazar günlerinde sabah ve öğleden sonra oturumları halinde İstanbul'da (Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü) gerçekleştirilecektir.

Yazılı sınavın yapılacağı yer ile sözlü sınavın yapılacağı yer ve tarihleri Kurumun resmi internet sitesinden (www.bddk.org.tr) duyurulacaktır. Adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

Açıktan atama izni verilen kadro sayısı, bankalar yeminli murakıp yardımcısı kadrosu için 50, bankacılık uzman yardımcısı kadrosu için 75'tir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR