Belhanda'nın yönetimi eleştirdiği açıklamaları tercüman çevirmedi
Galatasaray'ın yıldızı Younes Belhanda, Sivasspor maçı sonrası Türk Telekom Stadı'nın zemini sebebiyle yönetime yüklendi. Belhanda, "Galatasaray yöneticileri burada bir çözüm bulmak zorunda. Instagram'da, Twitter'da ya da basında ne yazdığına bakmamalılar. Stadın bakımıyla ilgilenmeliler" dedi ancak tercüman, açıklamaların bu kısmını çevirmedi.
SPOR , 08 Mart 2021 Pazartesi, 12:06
Belhanda'nın yönetimi eleştirdiği açıklamaları tercüman çevirmedi

Galatasaray'ın Faslı kanat oyuncusu Younes Belhanda, dün akşamki Sivasspor mücadelesine ilk 11'de başladı. Hücum hattında mücadeleci bir görüntü çizse de takımına gol ya da asist katkısı yapamayan tecrübeli futbolcu, 72. dakikada yerini Kerem Aktürkoğlu'na bıraktı. 31 yaşındaki oyuncu, mücadele sonrasında yaptığı açıklamalarla gündeme damga vurdu. Türk Telekom Stadı'nın zemininin performanslarını olumsuz etkilediğini söyleyen Belhanda, yönetime çattı.

Yıldız isim, "Böyle bir zeminde geri dönmek çok kolay değil. Biz Galatasaray'ız. Galatasaray yöneticileri burada bir çözüm bulmak zorunda... Bizim burada futbol oynadığımızı biliyorlar. Instagram'da, Twitter'da ya da basında ne yazdığına bakmamalılar. Stadın bakımıyla ilgilenmeliler" ifadelerini kullandı.

TERCÜMAN ÇEVİRMEDİ

Belhanda'nın yayıncı kuruluş mikrofonlarına Fransızca yaptığı bu çıkış sonrasında kulüp tercümanı, deneyimli oyuncunun sözlerinin tamamını çevirmedi. Sadece, "Zemin, oyunumuzu kötü etkiliyor. Instagram'da Twitter'da, gazetelerde sahanın koşullarını görüyorsunuz. Zemin daha iyi olmalı. Hatta Florya'daki antrenman sahamız bile buradakinden çok daha iyi. Gerekirse dünyanın en iyi bahçıvanlarının tutulup zeminin düzeltilmesi gerekiyor" bölümü aktarıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR