Bilim Kurulu toplandı!
Coronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye'nin yol haritasını belirleyen Sağlık Bakanlığı Coronavirüs Bilim Kurulu, saat 13.30'da toplandı. Hastalığın seyri, mücadele, karantina süreç ve bölgeleri ile Çin'den gelen hızlı test kitlerinin kullanımına ilişkin kararlar alınacak olan Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklama yapması bekleniyor.
GÜNDEM , 23 Mart 2020 Pazartesi, 14:49
Bilim Kurulu toplandı!

Sağlık Bakanlığı'nın Bilkent Yerleşkesi'nde yapılacak Bilim Kurulu toplantısında, yeni tip Coronavirüse (Kovid-19) ilişkin Türkiye'de vaka sayının artması nedeniyle alınabilecek yeni tedbirler ve pozitif vakaların durumu ele alınacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından son duruma ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

13.30'DA TOPLANTI BAŞLADI

Kritik toplantının 13.30'da başladığı bildirilirken toplantıda Coronavirüs bulaşma durumunun seyri, karantina bölge ve süreçleriyle ilgili kararların alınması bekleniyor. Yerli üretim olanların yanı sıra Çin'den gelen hızlı test kitlerinin kullanımına ilişkin de görüşmeler olacak.

Toplantı sonunda Bakan Koca'nın açıklama yapması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR