Bilio.com kapanıyor mu?
Ucuzu.com olarak faaliyete başladıktan sonra Naspers Grup bünyesine geçen ve faaliyetlerini Bilio.com adıyla sürdürmeye devam eden fiyat karşılaştırma sitesi kapanıyor.
EKONOMİ , 14 Temmuz 2016 Perşembe, 19:39
Bilio.com kapanıyor mu?
Geçtiğimiz yıl dönüşüm sürecine başlanan Bilio.com‘un bugün akşamüstü saatlerinde çalışanlarına konuyla ilgili bir sözlü açıklama yaptığı bilgisine ulaştım. Kârlılıkla ilgili sorunların öne sürüldüğü açıklamada, sitenin faaliyetlerini Ağustos ayında tamamen durduracağı bilgisine yer verildi. Şirketin yakın çevresindeki güvenilir kaynaklarımdan edindiğim bilgiye göre, Bilio.com çalışanlarının bir kısmına henüz bu bilgi verilmiş değil. Yarın sabah saatlerinde Bilio.com’un kapanacağına dair basın açıklaması yayımlanacak.

Resmi açıklama yarın yapılacak

Bu haberi doğrulatmak ve bilgisine başvurmak için Bilio.com CEO’su Can Günay‘la iletişime geçtim. Şu anda bu konuda açıklama yapamayacakları, yarın (15 Temmuz Cuma) saat 09:00’da genel açıklama yapacakları bilgisini aldım. Webrazzi olarak bu karara saygı duyuyor ve konuyla ilgili diğer detaylara girmiyoruz. Bilio.com’un akıbeti hakkında Naspers’in açıklamasını sizlere sabah saatlerinde ileteceğiz.

Kısaca Bilio.com

Milyonlarca ziyaretçi ile yüzlerce e-ticaret sitesini aynı platformda buluşturan fiyat ve ürün karşılaştırma sitesi Bilio.com, dünyanın en önemli medya ve e-ticaret markalarını bünyesinde bulunduran Naspers Grubu’nun bir iştiraki. Naspers’ın 13 ayrı ülkede fiyat karşılaştırma alanında kazandığı bilgi ve deneyimi Türkiye’nin hizmetine sunan Bilio.com, grubun ülkemizdeki en önemli internet yatırımlarından biri konumunda. 2004 yılından beri faaliyet gösteren Bilio.com’un fiyat karşılaştırma sisteminde, cep telefonundan bilgisayara, ayakkabıdan beyaz eşyaya, müzik aletlerinden tatil ve otel fırsatlarına kadar geniş bir aralıkta, 800’den fazla e-ticaret mağazasına ait 4,5 milyon civarı ürün listelenmekte. Ürün açıklamalarında Türkiye’nin en geniş içerik veritabanına sahip olan Bilio.com, kullanıcı deneyimleri ve yorumları doğrultusunda mağazaların güvenilirlik durumları ve hizmet kalitesini sergileyen Güvenilir Mağaza Sistemi’nin Türkiye’deki ilk ve tek uygulayıcısı. (Webrazzi)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR