Boğulmalar denizi yasaklattı
Çok sayıda kişinin boğulması ve akıntıya kapılarak kaybolması nedeniyle İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Düzce'nin bazı ilçelerinde denize girmek yasaklandı.
GÜNDEM , 23 Temmuz 2021 Cuma, 09:36
Boğulmalar denizi yasaklattı

İstanbul Şile'de Ayazma Plajı'nda dün denize giren üç kişi dalgalara kapılarak gözden kayboldu.

Yapılan yoğun aramalar sonucunda kaybolan üç kişiden birinin cesedine ulaşıldı. Diğer iki kişiyi arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Şile Kaymakamlığı ilçe sınırları içinde havanın rüzgarlı ve denizin dalgalı olması nedeniyle denize girmeyi dün ve bugün için yasakladı. Sarıyer'de de jandarma vatandaşlara denize girmemeleri için uyarılarda bulundu.

Kocaeli Kandıra'da serinlemek için denize giren Özcan Demir, (22) dalgaların arasında gözden kayboldu. Demir'i arama çalışması başlatılırken, Kandıra Kaymakamlığı ilçedeki tüm plajlarda denize girişleri yasakladı.

Denizden çıkarıldılar

Sakarya Karasu'da ise aşırı dalgalı olması nedeniyle dün denize girmek yasaklandı. Cankurtaranlar, anons yaparak denizde bulunanların sahile çıkmasını istedi. Vatandaşlar sahilde oturarak zaman geçirdi. Düzce Akçakoca'da da aşırı dalga nedeniyle denize girmek yasaklandı. Cankurtaranların uyarıları üzerine denizdeki vatandaşlar sudan çıktı.

Edirne Enez sahilinde serinlemek için denize giren Murat Erez (18) ve ağabeyi Ömer Erez (23) suda çırpınmaya başladı. Çevredekilerin sudan çıkardığı kardeşler, hastaneye kaldırıldı. Kardeşlerden Murat Erez kurtarılamazken, Ömer Erez'in ise tedavisi sürüyor.

Çocuğu Amasra yuttu

Ankara'dan Bartın Amasra'ya gelen Çankaya ailesi, dün Bozköy plajına gitti. Burada, Talha Çankaya (13) ile birlikte denize girdiği babası ve eniştesi dalgaların arasında kaldı. Baba ve damadı kıyıya çıkarken Talha Çankaya ise kayboldu. Dalgıçların yaptığı aramayla üç saat sonra küçük çocuğun cesedine ulaşıldı.

Balıkçılar kurtardı

Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesine bağlı Ginolu plajında denizde kaybolan Hakan K. ve Kemal B. ile ismi öğrenilemeyen bir kişi, balıkçılar tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Sinop Akliman sahilinde ise serinlemek için denize giren Erdal T. ve yeğeni Ayşe U., akıntıya kapıldı. Cankurtaranlar tarafından denizden çıkarılan Ayşe U. ve dayısı Erdal T. hastaneye kaldırıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR