BTSO işçi ile işveren arasında köprü oluyor
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde İŞKUR ile birlikte 4 ayrı noktada açılan İstihdam Büroları firmalara rehber oluyor. İstihdam Bürosu uzmanları, 250'ye yakın firmayı ziyaret ederek, devletin desteklerini anlattı ve bine yakın istihdam talebi aldı.
EKONOMİ , 06 Mayıs 2017 Cumartesi, 23:23
BTSO işçi ile işveren arasında köprü oluyor

Bursa ekonomisinin çatı kuruluşu BTSO, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde başlayan 'İstihdam Seferberliği'ne destek vermeye devam ediyor. BTSO hizmet binası, BTSO DOSAB Yerleşkesi, Barakfakih ve BTSO Altıparmak Temsilcilik binasında hizmete açılan istihdam büroları, firmalardan istihdam talebi alarak, işçi ve işveren arasında köprü oluyor. İstihdam Bürosu uzmanları, sanayi bölgelerindeki şirketleri ziyaret ediyor, firma yöneticilerine devletin sunduğu teşvikleri anlatıyor. Uzmanlar, merak edilen birçok soruya da cevap veriyor. Uzmanlar, firma yöneticilerinden istihdam etmeyi planladıkları çalışanlar konusunda da talep topluyor.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülke olarak başlatılan istihdam seferberliğine BTSO olarak destek vermeye devam ettiklerini söyledi. Başkan Burkay, istihdama destek veren her firmanın Türkiye'nin kalkınma ve büyüme yolculuğuna güç kattığını vurguladı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, seferberlik ruhuyla yıl sonuna kadar iş dünyası temsilcilerinin gayretiyle 80 bin yeni istihdam oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti. Bursa'da yılın ilk 3 ayında 19 bin yeni istihdamın sağlandığını hatırlatan Başkan Burkay, BTSO olarak iş arayan ile işvereni aynı platformda buluşturan 'İstihdam Büroları'nın istihdam seferberliğine güç kattığını vurguladı. İbrahim Burkay, "İŞKUR ile birlikte kurduğumuz 'İstihdam Büroları' ile hem şirketlerimize teşvikleri anlatıyoruz hem de firmalarına çalışan almalarını sağlıyoruz" dedi.

İstihdam Büroları uzmanları tarafından şimdiye kadar 250 firmanın ziyaret edildiğini ve binden fazla mavi ve beyaz yaka çalışan talebi alındığını kaydeden Başkan Burkay, "4 ayrı bölgemizde kurulan merkezlerimiz, her gün çok sayıda firmayı ziyaret ederek istihdam taleplerini alıyor. Zaferin cephanesi üretimdir anlayışı ile Türkiye'yi gelecek hedeflerine koşar adım ilerleyen bir ülke haline getirmek için istihdam seferberliğine devam edeceğiz. İş dünyası olarak ülkemizin geleceği için daha çok çalışarak üretecek ve daha çok istihdam sağlayacağız" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR