Bu bal gibi darbe girişimidir
Başbakan Erdoğan, Hukukçular Derneği sertifika dağıtım töreninde konuştu
GÜNDEM , 11 Nisan 2014 Cuma, 21:11
Bu bal gibi darbe girişimidir

İşte Başbakan'ın açıklamalarından satırbaşları:

17 ARALIK BAL GİBİ DARBE GİRİŞİMİDİR
- 17 Aralık'ta yapılan operasyona 'darbe' dediğimizde içeriden ya da dışarıdan birileri bunu kabullenemiyor. 17 Aralık operasyonu bal gibi darbe girişimidir.

MISIR'DAKİ KARAR CİNAYETTİR
- Mısır'da verilen idam kararlarına ilişkin, "Mısır'da yerel mahkemenin verdiği kararın uygulanmayacağını, hukuk tarihine geçecek bir cinayetin işlenmeyeceğini, bu kararın bozulacağını ümit ediyorum veya ümit etmek istiyorum. Ancak bir kez daha altını çiziyorum. Vicdanı, cesareti olmayan, halkını köle gibi gören üzerinde efendileri olan bir hukuk sistemi her an cinayet işlemeye hazır bir hukuk sistemidir" dedi.

HAKİM VE SAVCILARA ÇAĞRI
Buradan bu ülkenin vicdanı ve cesareti olan yürekli hakim ve savcılarına sesleniyorum. Bu işte size çok önemli görev düşüyor. Allah'a olan sevdanızı ortaya koyun, cesaretinizle bu paralel yapının temsilcilerini siz çökertin.


ALLAH'TAN BAŞKA KİMSEYE KULLUK EDİLMEZ
- Bugüne kadar bu Pensilvanya'nın peşine takılanlara da sesleniyorum. Ne olur iradenizi kiraya vermeyin, aklınızı kiraya vermeyin. Size, Allah'a kulluktan başka hiç kimseye kulluk asla emredilmemiştir.

TÜRKİYE'DEKİ SON ÇETE PARALEL ÇETEDİR
- Türkiye'deki artık son çete paralel çetedir, bunu da tasfiye ederek Türkiye'nin ayağına takılan tüm prangaları ortadan kaldırmış olacağız.

MUHALEFET YENİ YAPILANMANIN İÇİNE GİRECEK
- 30 Mart'ta hezimete uğrayan muhalefet, inanıyorum ki tabandan gelen taleple artık yeni bir yapılanmanın da içine girecektir. Sürekli kaybeden, sürekli başarısız olan bir muhalefet Türkiye'ye umut veremez. Pensilvanya'nın kuyruğuna takılacak kadar ilkelerinden, ideallerinden taviz veren bir muhalefet Türkiye'ye vizyon çizemez.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR