Bu da seçim fırsatçılığı! 40 liraya alıp 800 bin liradan satıyorlar
Yerel seçimlere kısa bir süre kala, adayların kullandıkları sloganları içeren internet sitelerinin alan adlarını alan fırsatçıların, 40 lira masrafla kurdukları siteleri 800 bin liradan satışa sunduğu ortaya çıktı.
GÜNDEM , 23 Şubat 2019 Cumartesi, 09:53
Bu da seçim fırsatçılığı! 40 liraya alıp 800 bin liradan satıyorlar

31 Mart yerel seçimleri için adayların kullandıkları sloganları takip edip internet sitesi kuran fırsatçıların 40 liraya kurdukları bir siteyi 800 bin liradan, "2023turkiye.com" sitesini ise 8 milyon liradan satmak istedikleri ortaya çıktı.

Yerel seçimlere sayılı günler kala adaylar sahada projelerini anlatmaya çalışırken, kullanmış oldukları kelimeler ve mensubu oldukları partilerin kalıplaşmış sloganları fırsatçılar için gelir kapısı olarak görüldü.

SEÇİMLER İÇİN DOMAİN SATIŞI YARIŞINA GİRDİLER

Adayların kullandıkları sloganları içeren internet sitesi kuran fırsatçılar, bu siteleri yüksek fiyatlardan satmaya çalışıyor. Fırsatçılar, alım satım işlerinin yapıldığı en popüler sitede, seçimler için domain satışı yarışına girmiş vaziyette. Arama motorunda en üstte çıkmak isteyenler, bu kimliği kullanıcıların aklında kalacak şekilde hazırlıyor. Günümüzde birçok kişi ya da firma bunu yapamadığı için yüksek fiyat ödeyerek internet sitesini satın almak zorunda kalıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR