Bu restoranda hiç görülmemiş kampanya
Kahvesini “kibar dille” isteyene müşteriye hesapta indirim!
DÜNYA , 13 Aralık 2013 Cuma, 15:21
Bu restoranda hiç görülmemiş kampanya

Fransız Rivierası’nda bir restoran müşterilerini ‘terbiyeli ve kibar’ tutumlarına göre ücretlendiriyor. Fransa’nın Akdeniz kıyısında bulunan Nice kentindeki ‘Petite Syrah’ adlı restoranda garsona, “Bir kahve” diyenler 7 euro, “Bir kahve lütfen” diyenler 4,25 euro, “Merhaba, bir kahve lütfen” diyenlerse 1,40 euro ödüyor.

Kafenin sahibi Fabrice Pepino, bu fiyat uygulamasının bir şaka olarak başladığını fakat müşterilerinin artık eskisinden daha çok güldüğünü söylüyor. Petite Syrah restoranının bu uygulaması, yerel bir gazetecinin menünün fotoğrafını tıklayın Twitter’da paylaşmasıyla ortaya çıktı.

FİKRİ İNTERNETTEN BULMUŞ

Gazetenin attığı tweet, sosyal medyada da yoğun ilgi gördü. Nice-Matin Gazetesi’nin Facebook sayfasından paylaştığı haberi, 60 binden fazla kullanıcı “beğendi.”
Pepino ve eşi Renee restoranı üç yıl önce açmışlar. Pepino, bu fikri internette dolaşırken bulmuş ve beğenmiş.

‘SAKİN OLUN VE YOLUNUZU DEVAM EDİN’

İngilizce haber sitesi The Local’a konuşan Pepino, “Bir şaka olarak başladı çünkü öğle aralarında herkes çok stresli geliyordu ve bazen kahve sipariş ettiklerinde bize kaba davranıyorlardı” diyor ve ekliyor: “Bu da bizim ‘Sakin olun ve yolunuza devam edin’ deme şeklimiz. İnsanların Fransız hizmetinin kaba olduğunu düşündüğünü biliyorum ama müşterilerin meşgul olduklarında kaba davrandıkları da bir gerçek.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR